Посол Німеччини в Україні вважає інтеграцію українських дітей в німецьке суспільство важливим кроком
Від початку повномасштабного вторгнення Німеччина прийняла понад 1 мільйон українських біженців. Серед них приблизно 200 тисяч дітей, які навчаються в місцевих школах. Згодом ці діти стануть "мостом" для подальшої співпраці між Україною та Європейським союзом.
Українські діти-біженці в Німеччині можуть посприяти зміцненню і розвитку економічних зв'язків між Україною, ФРН та іншими країнами ЄС в майбутньому. Про це заявив посол Німеччини в Україні Мартін Єґер під час заходу NV "Україна 2050. Діалоги про майбутнє". На його думку, українські школярі були добре прийняті в країні. Завдяки їх інтеграції в німецьке суспільство, через деякий час можна буде розраховувати на подальшу ефективну співпрацю між державами.
"Ми прийняли понад 1 мільйон українських біженців у Німеччині. Я пишаюсь тим, як добре ці українці були прийняті у Німеччині, і я думаю, що сьогодні понад 200 тисяч українських дітей ходять до шкіл у Німеччині. І ці діти стануть важливим мостом під час майбутньої співпраці між Німеччиною, Європейським Союзом та Україною", - заявив Єґер.
За інформацією Управління верховного комісара ООН у справах біженців, станом на жовтень 2024 року за кордоном перебуває 1,4 мільйона українських дітей-біженців. Майже половина з них, 600 тисяч школярів, не відвідують навчальні заклади. Зазначається, що один з найвищих показників відвідування в Ірландії – там у школи ходять 97% українських дітей. Проте у Німеччині та Австрії – по 63%.
Також міністр освіти та науки України Оксен Лісовий нещодавно висловив своє занепокоєння через масовий виїзд українських старшокласників за кордон. Особливо це стосується хлопців-підлітків, які навчаються в 10-11 класах. Така тенденція виникла через війну, тому що 17-річні хлопці мають ставати на військовий облік, а вже з 18 років їм заборонений виїзд з України.
Лісовий наголосив, що Міносвіти має запропонувати учням якісну професійну, передвищу та вищу освіту. На його думку, це спонукатиме дітей залишатися в країні. Очільник МОН також зазначив, що західна освіта "частково міфологізована", а навчальні заклади, в які вступають українці, не кращі за вітчизняні регіональні виші.
Українці в Німеччині, які отримали тимчасовий захист через війну, можуть уникнути обмежень через відмову у працевлаштуванні. Раніше міністр праці ФРН Хубертус Хайль наполягав на заходах, спрямованих на "велику справедливість та інтеграцію на ринку праці" країни. Реформи передбачали скорочення виплат для біженців на 30% за ігнорування зустрічей у центрах зайнятості. Однак через коаліційну кризу, в парламенті Німеччини наразі немає більшості. Це поставило під загрозу запровадження скорочень для виплат.
Німеччина планувала переглянути систему виплат для українських біженців. Міністр фінансів Крістіан Лінднер нещодавно заявив, що країна прагне зекономити мільярди євро, і одним зі шляхів для цього - є зміна правового статусу громадян України, які знаходяться в країні. На його думку, зміни мають стимулювати біженців до самостійного пошуку житла.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.