“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Відеоробота з елементами танцювального батлу, де співачка зібрала талановитих хореографинь, які вдало вплели музичні сенси у танець. А також, кожна з дівчат “закохалась” у головного героя кліпу, який бачив сенс лише у єдиній.
Облікова ставка — це один з інструментів підтримки курсової стабільності
Облікова ставка зберігатиметься на рівні 25%. Такий прогноз надав Національний банк України. Його можуть переглядати в залежності від того, як змінюються умови.
Про це повідомив заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук на конференції Forbes. Вона має назву "Без рожевих окулярів. Бізнес і держава під час війни".
"Відповідно до нашого прогнозу - облікова ставка зберігатиметься на рівні 25% щонайменше до ІІ кварталу 2024 року. Ми маємо розуміти, що облікова ставка формує монетарні умови і це один з інструментів підтримки курсової стабільності. Коли ми маємо суттєвий тиск на валютному ринку, резерви не є захмарними, щоб покладатись лише на інтервенції, важко знайти аргументи на користь зниження облікової ставки", - заявив Ніколайчук.
За його словами, така облікова ставка призводить до досить високої вартості кредитних ресурсів для бізнесу. Він додав, що на початку року вартість нових кредитів для бізнесу була близько 10 %, то сьогодні вартість становить близько 20 %.
"Ми розуміємо, що така вартість відображає те, що банки працюють з тими клієнтами, які підтвердили свою платоспроможність. Для інших категорій ставки можуть бути набагато вищими", - пояснив Ніколайчук.
Він припускає, що така ситуація зберігатиметься до наступного року. Тобто ставку не будуть знижувати.
"Якщо дивитися в номіналі, то 25 % облікова ставка, 20% ставка за кредитами для бізнесу виглядають високими, але якщо дивитися на них в реальному вимірі, то вони не виглядають захмарними", - наголосив Ніколайчук.
У червні НБУ розглядав кілька варіантів підвищення облікової ставки, але зрештою вирішив, що підняття одразу на 15 пунктів буде найоптимальнішим варіантом в економічній ситуації, що склалася. Тоді її підвищили до 25%. При цьому регулятор не наважувався на підняття облікової ставки у перші місяці повномасштабної війни. В той час головним завданням НБУ була стабілізація очікувань та створення стимулів для утримання гривневих активів.
На початку вересня правління Національного банку України ухвалило рішення залишити облікову ставку на рівні 25% річних. Ніколайчук зазначив, що такий рівень облікової ставки за поточних умов є достатнім для збереження курсової стабільності та керованості інфляційними процесами.
Нагадаємо, українцям заборонили переказувати гроші з гривневих карток на закордонні. Крім того, голова НБУ Кирило Шевченко подав у відставку та пояснив причину свого рішення.
Також Інформатор писав, як отримати спадщину на вклад у банку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.