Головна
Бізнес
Економіка
13:28, 30 Липня
Информатор UA

Интро

Національний банк України заборонив обмінникам інформувати про курси валют поза межами кас і привертати надмірну увагу до цифр. Тобто, тепер заборонено виставляти табло з курсом валют. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на пресслужбу НБУ. «Небанківські установи, які здійснюють торгівлю валютними цінностями в готівковій формі, розпочали штучно підвищувати курс у готівковому сегменті валютного ринку, підтримуючи цим фактично існування "банкоматного туризму". Національний банк вважає, що розхитування ситуації з готівковим курсом під час війни є неприпустимим», — йдеться в повідомленні НБУ. Тепер інформацію про курси валют будуть надавати у вигляді розпорядження в касах установ.  Також обмінники знову будуть подавати інформацію до «Реєстру приміщень», у яких здійснюються валютні операції, а процес купівлі-продажу валют має відбуватися з обов'язковим веденням відеоспостереження. Такі нововведення дадуть змогу підсилити податкову дисципліну. Обмінники ухиляються і практично не сплачують податки. Так, сплачений податок на прибуток таких компаній становить всього 0,00185 % від обсягу купленої ними валюти або близько 7 млн грн за рік на весь ринок. До слова, ці зміни не стосуються банків, оскільки сьогодні поміж них практично не фіксують зловживань під час торгівлі готівкою валютою. «Проте в разі виявлення таких зловживань аналогічне регулювання буде запроваджено і для банківських установ», — йдеться в рішенні. Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. Головне фото: з відкритих джерел

НБУ заборонив обмінникам виставляти табло з курсом валют: причина

Читать на русском

Зміни не стосуються банків

Читать на русском
НБУ заборонив обмінникам виставляти табло з курсом валют: причина

Зміни не стосуються банків

Національний банк України заборонив обмінникам інформувати про курси валют поза межами кас і привертати надмірну увагу до цифр. Тобто, тепер заборонено виставляти табло з курсом валют.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на пресслужбу НБУ.

«Небанківські установи, які здійснюють торгівлю валютними цінностями в готівковій формі, розпочали штучно підвищувати курс у готівковому сегменті валютного ринку, підтримуючи цим фактично існування "банкоматного туризму". Національний банк вважає, що розхитування ситуації з готівковим курсом під час війни є неприпустимим», — йдеться в повідомленні НБУ.

Тепер інформацію про курси валют будуть надавати у вигляді розпорядження в касах установ. 

Також обмінники знову будуть подавати інформацію до «Реєстру приміщень», у яких здійснюються валютні операції, а процес купівлі-продажу валют має відбуватися з обов'язковим веденням відеоспостереження.

Такі нововведення дадуть змогу підсилити податкову дисципліну. Обмінники ухиляються і практично не сплачують податки. Так, сплачений податок на прибуток таких компаній становить всього 0,00185 % від обсягу купленої ними валюти або близько 7 млн грн за рік на весь ринок.

До слова, ці зміни не стосуються банків, оскільки сьогодні поміж них практично не фіксують зловживань під час торгівлі готівкою валютою.

«Проте в разі виявлення таких зловживань аналогічне регулювання буде запроваджено і для банківських установ», — йдеться в рішенні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головне фото: з відкритих джерел

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.