В історії журналіста Інформатора, який ходив стежкою ухилянтів у горах, фінал виявився несподіваним

Читать на русском

Закарпатські прикордонники намагалися змусити підписати журналіста Інформатора повістку та відмову від адвокатської допомоги

Читать на русском
Ігор Рець
У Хустському РТЦК та СП Ігоря Реця попросили на вихід, але не все так просто

Закарпатські прикордонники намагалися змусити підписати журналіста Інформатора повістку та відмову від адвокатської допомоги

Подорож журналіста Інформатора Ігоря Реця українськими Карпатами заради експерименту закінчилася доволі неочікувано. Кореспондента в горах затримали прикордонники та відправили до Хустського ТЦК. А звідти, як кажуть, одна дорога - на навчання, а потім на фронт. Проте все виявилося не зовсім так, як очікувалося, хоч підписати потрібні папірці Ігоря все ж примушували.

Про це йдеться у матеріалі Інформатора "Найагресивніший маркетинг - у ТЦК Хуста: як журналіст Інформатора виживав на стежці ухилянтів на кордоні з Румунією: частина 5". Ігор Рець пройшов стежкою ухилянтів у Карпатах, щоб на особистому досвіді переконатися, на які ризики для життя наражають себе втікачі, намагаючись пробратися до Румунії.

Проте, повністю стежкою ухилянтів журналіст Інформатора так і не пройшов - його затримали прикордонники, попри те, що не мали на те підстав, адже Ігор законів не порушував. В результаті Рець опинився у Хустському РТЦК та СП. І там почалося найцікавіше.

"Комісія ТЦК уточнює, чому я не стаю в них на облік і урочисто оголошує, що я маю пройти ВЛК. Причому у Києві!", - переповідає журналіст.

Після цього перед журналістом розклали папери на підпис. Серед них була повістка та відмова від адвокатської допомоги. Військкоми запропонували підписати документи та... повернутися до Києва. Ігор робити це відмовився.

"Що значить, не підписуватимеш?! Підписуй і провалюй звідси, не ї*и нам мізки! Подивіться на цього дивака! Його відпускають до Києва, він може вже зараз виїхати, а хоче тут ночувати. Підписуй вже!", - говорили начальник ТЦК та офіцери.

Журналісту Інформатора навіть погрожували штрафом у розмірі 25 тисяч, той погодився. Проте в результаті умовляння підписати повістку практично не припинялися. Довгі дві години чоловік із бейджем "помічник чергового" у кабінеті з написом "Юрист" заповнював на комп'ютері протокол.

"У підсумковому тексті, який він дав мені на підпис, значилося, що я прийшов до ТЦК Хуста для уточнення даних. Підписати протокол я звичайно відмовився", - каже Ігор Рець.

Після чергової відмови підписувати документи журналіста попросили на вихід з ТЦК. Ігор також не погодився поставити свій підпис у книзі про отримання повістки.

"- Хлопці… я не буду нічого у вас підписувати…

- Все, пішов н****й звідси!", - отакий вийшов фінальний діалог журналіста Інформатора з військкомами у Хустському РТЦК та СП.

У підсумку Ігоря в Хустському ТЦК послали тричі. І всі три рази - до Києва.

"Я вийшов на вулицю о 23:25, не знаючи ні напряму до вокзалу, ні де шукати готель чи магазин. Хотілося їсти, пити та спати. Я пройшов справжній шлях ухилянта, від виходу в ліс до пригод у Закарпатському ТЦК", - каже Ігор Рець.

Історія нашого журналіста має продовження. Її можна буде прочитати вже незабаром на Інформаторі.

Експеримент журналіста Інформатора

Кореспондент Інформатора Ігор Рець провів унікальний експеримент - він пройшов стежкою ухилянтів у горах поблизу кордону з Румунією. Своєю метою він ставив поспілкуватися з ухилянтами, щоб зрозуміти, навіщо вони йдуть на величезний ризик, намагаючись втекти з батьківщини. Ігор піднявся в гори 16 травня. Як наш журналіст вирушив у похід і з якою небезпекою зіткнувся на шляху, можна почитати у попередніх статтях Інформатора:

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.