Серед ухилянтів-втікачів з України є значна частина військових ЗСУ, – прикордонники у коментарі Інформатору

Читать на русском

Двох із них зустрів наш кореспондент біля кордону з Румунією під час ризикованого експерименту на стежці ухилянтів

Читать на русском
Ухилянти у ЗСУ
З України також намагаються втекти бійці ЗСУ. Колаж: Інформатор

Двох із них зустрів наш кореспондент біля кордону з Румунією під час ризикованого експерименту на стежці ухилянтів

Серед ухилянтів, які намагаються втекти з України нелегальним шляхом, значну частину складать військовослужбовці ЗСУ. Це підтвердили і прикордонники у спілкуванні з кореспондентом Інформатора Ігорем Рецем, який поїхав до кордону з Румунією, щоб дізнатися більше про стежку ухилянтів. Двох таких військових він зустрів на своєму шляху.

Про це йдеться у статті Інформатора “Квиток в учебку: як наш журналіст виживав на стежці ухилянтів біля кордону з Румунією - частина 4”. Ігоря зустріли прикордонники, які пропонували написати зізнання про те, що він намагався перетнути кордон, після чого відвезли у містечко Ділове - на зустріч із “розвідкою”.

У прикордонній частині журналіст познайомився з сімома ухилянтами, яких все ж переконали написати зізнання. Двоє з них виявилися військовими штурмовиками. Один – із Полтави, другий – з Миколаєва.

Чоловіки пішли у ЗСУ добровольцями ще на початку повномасштабного вторгнення. Два роки вони провели у боях, після чого залишили частину та вирішили втекти до Румунії. Їх затримали на вокзалі у Рахові, але ніхто не взявся засуджувати чоловіків.

Ба більше, прикордонники у спілкування з нашим журналістом зізналися, що дійсно частину ухилянтів-втікачів складають військові. Вони намагаються втекти з війни в іншу країну.

“Подумай, журналісте, що взагалі відбувається, якщо ці двоє, які два роки воювали, зараз знаходяться тут”, – розповів прикордонник у Діловому.

Як журналіст Інформатора вижив на стежці ухилянтів із Закарпаття до Румунії

Дніми кореспондент Інформатора Ігор Рець пройшов стежкою ухилянтів, яка веде із Закарпаття до Румунії через Чорногорський масив. Цей маршрут навесні може стати смертельно-небезпечним через екстремальний клімат у горах. Ігор провів тиждень у туристичному будиночку на високогір'ї, щоб зустріти там справжніх ухилянтів та записати їхні історії. На думку адвокатів, він жодного разу не порушив закон, оскільки йшов лише туристичною частиною стежки і міг це довести.

Журналіст потрапив у колибу в горах, де його зустріли прикордонники. Вони спробували вмовити нашого кореспондента підписати папери з невірно вказаним часом та місцем затримання. Через їхню емпатію, важко було відмовити. Проте Ігор знайшов у собі сили сказати "ні", оскільки до свого походу він підготувався.

Пізніше його відвезли у Ділове на зустріч із прикордонною розвідкою. Там його також вмовляли показати особисту інформацію - історію пошуку у браузері на телефоні та мапи. Продовження ж історію про експериментальну поїздку Інформатор опублікує у понеділок, 3 червня.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.