Типовий ухилянт - давно не айтівець: прикордонники розповіли Інформатору, кого найчастіше ловлять в горах

Читать на русском

Прикордонники, які зараз ловить ухилянтів у лісі, мають бойовий досвід та затримують свої бойових товаришів

Читать на русском
Ухилянти
ДПСУ часто затримує в горах ветеранів

Прикордонники, які зараз ловить ухилянтів у лісі, мають бойовий досвід та затримують свої бойових товаришів

В Україні існує думка, що типовий "гірський ухилянт" - це айтівець, який втікає за кордон, щоб заробити грошей. Проте це вже давно не так. Велика частина втікачів - це якраз військовослужбовці.

Про це йдеться у матеріалі кореспондента Інформатора "Прикордонники, яким важко відмовити: як наш журналіст виживав у горах на кордоні з Румунією - частина 3". Журналіст Ігор Рець на власному досвіді перевірив що доводиться пережити ухилянтам, які перебираються через гори до Румунії, та як їх ловлять прикордонники.

Під час своєї подорожі Ігор познайомився з прикордонниками. З їхніх слів, всі, хто зараз ловить ухилянтів у лісі, мають бойовий досвід - воювали на сході.

І що цікаво, тут виник парадокс. Адже бійці часто затримують своїх бойових товаришів, таких самих ветеранів.

"Нещодавно затримали чоловіка, він ішов до Румунії. При ньому уламок, ооот такий, - мій співрозмовник показує долонею сантиметрів шість, - лікарі витягли, як талісман носить. І медичні документи. А в документах - ще один такий самий уламок, але всередині. Ми йому говоримо - навіщо йдеш на Румунію? Тобі з такими травмами належить отримати інвалідність. Він відповідає, що інвалідність так просто не дають, вимагають 5 тисяч доларів", - розповідає Ігор Рець про те, яких ухилянтів зараз ловлять в горах.

Експеримент журналіста Інформатора: як це було

Кореспондент Інформатора Ігор Рець провів унікальний експеримент - він пройшов стежкою ухилянтів у горах поблизу кордону з Румунією. Своєю метою він ставив поспілкуватися з ухилянтами, щоб зрозуміти, навіщо вони йдуть на величезний ризик, намагаючись втекти з батьківщини. Ігор піднявся в гори 16 травня. Як наш журналіст вирушив у похід і з якою небезпекою зіткнувся на шляху, можна почитати у статтях Інформатора:

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.