Урсула залишається? Лідери ЄС погодили склад Єврокомісії

Тривалі перемовини завершилися формуванням нового складу головного виконавчого органу Європейського союзу

Склад Єврокомісії
Кандидатів має затвердити Європарламент

Німкеня Урсула фон дер Ляєн, перший номер правоцентристської Європейської народної партії, найбільшої партії Європарламенту, ймовірно, залишиться на чолі виконавчої влади блоку на наступні п'ять років.  Її, разом з іншими кандидатурами, на ключові посади в ЄК, узгодили лідери ключових держав ЄС. Остаточно новий склад уряду Євросоюзу затвердять на засіданні Європарламенту 27-28 червня.

Про це повідомляє Politico з посиланням на джерела серед європейських політиків. Відомо також, що на посаду в Єврокомісії претендує португальський соціаліст Антоніу Кошта. Прем'єр-міністрка Естонії Кая Каллас, яку багато хто на Заході вважає "занадто антиросійською", ймовірно, здобуде місце очільника європейської дипломатії, яке досі займав Жозеп Боррель.

Участь у перемовинах брали прем'єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс, прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск, прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес, канцлер Німеччини Олаф Шольц, президент Франції Еммануель Макрон і прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте. Прем'єр-міністрку Італії Джорджу Мелоні, чия політсила суттєво посилилася на виборах і вступає у ситуативні союзи з правоцентристською більшістю, не запросили до обговорення. Проте Італія теж претендує на впливові місця в Єврокомісії.

Вибори до Європарламенту

Вибори до Європейського парламенту, які відбулися 6-9 червня, очікувано посилили позиції ультраправих політсил. Водночас владній коаліції вдалося зберегти більшість. Європейська народна партія Урсули фон дер Ляєн навіть отримала додаткові мандати. Це гарантує, що різких змін зовнішньо- та внутрішньополітичного курсу не відбудеться. Проте була інтрига щодо того, хто очолить виконавчу владу блоку, адже пані Урсула має політичних опонентів.

Водночас після виборів суттєво похитнулися позиції Емануеля Макрона та Олафа Шольца, чиї партії розгромно програли. Їхні політсили залишилися у владній коаліції Європарламенту, але тепер не відіграють такої ролі під час прийняття ключових рішень, як раніше: більшість у правоцентристів збереглася завдяки кращим результатам у Центрально-Східній Європі, зокрема Польщі та Румунії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube