Шольц розповів, що підтримка України дорого йому коштувала, але альтернативи у Німеччини нема

Читать на русском

Результати голосування за представництво в Європарламенті для правлячої СДПН, ймовірно, були б кращими, якби Берлін відмовився від допомоги Києву

Читать на русском
Олаф Шольц
У Східній Німеччині досі надпотужні проросійські впливи

Результати голосування за представництво в Європарламенті для правлячої СДПН, ймовірно, були б кращими, якби Берлін відмовився від допомоги Києву

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що його партія продемонструвала такі низькі результати на виборах до Європарламенту, оскільки частина виборців виступає проти курсу уряду на підтримку України. За його словами, це чітко видно за результатами голосування в Східній Німеччині, де СДПН заледве здобула 7 % голосів, тоді як на решті території — майже втричі більше. Ситуація є загрозливою, оскільки політичні опоненти Шольца мають усі шанси на перемогу на майбутніх місцевих виборах.

Про це він розповів в інтерв’ю Tagesschau. СДПН посіла лише третє місце на виборах до парламенту ЄС. Перше місце отримали християнські демократи з ХДС-ХСС. Друге, попри численні скандали зі звинуваченнями в неонацизмі та роботі на РФ, здобули ультраправі з Альтернативи для Німеччини (AfD). На території, яка пів століття перебувала під впливом СРСР досі залишається потужний вплив Кремля.

"Щось відбувається. Не можна це заперечувати. Багато людей не згодні з підтримкою України та санкціями проти Росії. Це знайшло відображення в результатах виборів", — сказав Шольц.

Лідер соціал-демократів Шольц також стверджує, що хоч результати невтішні, "альтернативи підтримки України немає". Показово, що переможці виборів, представники ХДС-ХСС, заявляють, що не збираються відмовлятися від допомоги Києву. 

Підтримка України Німеччиною

Берлін є найбільшим постачальником військової допомоги до України після Сполучених Штатів. Уряд Шольца сприяє розбудові українського ВПК: у червні на території України дочірню компанію відкрила франко-німецька група KNDS, а концерн Rheinmetall оголосив про створення цеху для ремонту і виробництва бронетехніки.

А проте в березні 58 % респондентів були проти передачі ЗСУ ракет далекого радіусу дії Taurus. Ще 31 % заявили, що не підтримують постачання зброї німецького виробництва. Канцлер Шольц зберігає вето на поставки Taurus, проте дозволив використовувати німецьку зброєю для ударів по території РФ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.