Програма передбачає фінансування створення адміністративних структур та законодавства, необхідного для членства в Євросоюзі
Уряд Данії вирішив виділити 150 мільйонів данських крон (20,1 млн євро) на підтримку України та Молдови. Програма стосується підготовки двох держав до членства в Європейському Союзі. Ці кошти планують виділити до 2030 року.
Гроші будуть спрямовані на конкретну допомогу обом країнам у створенні адміністративних структур та законодавства, необхідних для наближення до членства в ЄС. У довгостроковій перспективі підтримка також розповсюдиться на країни-кандидати із Західних Балкан. Про це у вівторок, 25 червня, повідомила пресслужба МЗС Данії.
"Я щасливий, що зараз ми можемо почати переговори про вступ з Україною та Молдовою. Ми завжди казали, що розширення ЄС полягає не в тому, щоб знизити планку для вступу, а в тому, щоб допомогти країнам-кандидатам подолати це, і саме в цьому ми зараз допомагаємо Україні та Молдові", - заявив міністр закордонних справ Данії Ларс Льокке Расмуссен.
Окрім допомоги у розбудові адміністративних структур та законодавства, гроші також підуть також на навчальні поїздки та громадську освіту. Данський міністр закордонних справ Ларс Льокке Расмуссен зазначив, що успішне розширення ЄС має вирішальне значення для стабільності Європи та зміцнює безпеку ЄС.
Офіційні перемовини про вступ України до ЄС розпочнуться після Міжурядової конференції у Люксембурзі, яка призначеня на 16:30 25 червня. Фактичні переговори розпочнуться лише з відкриттям переговорних глав, а початок цьому процесу, за оптимістичним прогнозом, покладуть наступного року.
У Люксембурзі стартують переговори про вступ України в ЄС. З відповідною заявою у вівторок виступила Урсула фон дер Ляєн. Вона привітала Київ з початком цього процесу. Крім України переговори розпочались і з Молдовою. Водночас офіційні особи ЄС на умовах анонімності розповідають, що предметних перемовин можна буде очікувати не раніше січня 2025 року.
Відомо, що з 1 липня в Раді ЄС головує Угорщина. Премʼєр Орбан анонсував, що Будапешт в цей період перешкоджатиме Україні на шляху до Євросоюзу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.