Угорщина розпочинає головування в Раді ЄС, але в Єврокомісії багато зауважень до угорського уряду, зокрема і щодо дотримання демократичних стандартів
З 1 липня по 31 грудня в Раді Європейського Союзу головуватиме Угорщина — це значно розширює можливості уряду Віктора Орбана просувати власні інтереси на міжнародній арені. Будапешт озвучив гасло свого головування й одразу наразився на критику за відверте підлабузництво до Дональда Трампа, фаворита республіканців на президентських перегонах у США. У ЄС Угорщину критикують за порушення демократичних стандартів та спротив основним напрямкам політики Брюсселю, але Орбан заявляє, що не чинитиме перешкод інтеграції України.
Як повідомляє Politico, для свого головування Будапешт обрав лозунг «Зробимо Європу великою знову». Це дуже прозорий натяк на гасло виборчої кампанії Трампа «Make America Great Again», перші літери слів якого стали абревіатурою для позначення ультраправого крила його прихильників — MAGA.
«Ну, це не дуже оригінально, правда?» — сказала чеська політикиня Вера Йоурова, віцепрезидент Єврокомісії з питань цінностей і прозорості.
Йоурова каже, що головування в Раді ЄС — це шанс для уряду Угорщини «показати, що вони можуть служити та виконувати завдання як чесний посередник, що і є роллю президента». Будапешт, нібито, налаштований на конструктив.
«Угорщина вважає політично мотивованими переговори про членство України в ЄС, оскільки є ціла низка невизначеностей, але не збирається блокувати процес», — сказав прем’єр Орбан.
Головування в Раді ЄС є важливим інструментом для країни-члена, що дозволяє їй посилити свій вплив на європейському рівні, підвищити імідж і зміцнити міжнародні зв’язки. Це дає країні можливість проявити себе як ефективного лідера та сприяти вирішенню важливих для неї питань. Головування Угорщини викликає в ЄС занепокоєння щодо можливого зловживання.
До Будапешту багато запитань, нещодавно його оштрафували за недотримання принципів свободи слова, нагляд за чим веде якраз відомство Йоурової. Орбан також роками сперечається з Брюсселем щодо міграційної політики, прав ЛГБТ-спільноти. Але найбільше помітною є його опозиція в політиці розширення та підтримки України в російсько-українській війні. Орбан неодноразово заявляв, що це не в інтересах Угорщини та Заходу й закликав Трампа домовитися з РФ коштом України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.