«Приїхав генерал Келлог. І після його прибуття дві ночі поспіль не було жодних масованих бомбардувань. Люди вже жартують... Кажуть, нам слід дати генералу Келлогу український паспорт і залишити його тут».
Він розповів, як виглядав план взяття під контроль важливих об'єктів інфраструктури
Українська армія планувала взяти під контроль та утримувати кримські аеродроми та інші стратегічні об'єкти у 2014 році, під час російської окупації. Цей план скасували.
Як передає Інформатор,про це заявив перший заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗС України Віктор Назаров в інтерв'ю "Крим.Реаліі".Він був у складі військової делегації в Криму.
"Ті задуми передбачали наше силове втручання в Криму. Ми розуміли, що завдання досить складне і навряд чи може бути виконане на 100%. Проте взяти під контроль ключові аеродроми, ключові об'єкти, як потім було на Донбасі, вона була реальною. Я донині аналізую та роблю висновок, що це завдання було реальним", - зазначив він.
Назаров розповів, як виглядав план взяття під контроль важливих об'єктів інфраструктури.
"Планувалося взяти під контроль важливі критичні об'єкти військової інфраструктури на території півострову. І всі важливі аеродроми, аеродром РФ у Новогвардійському, місця дислокації наших військ, перешийки. І боєготових частин було більш ніж достатньо для того, щоб не тільки чинити опір, але і застосовувати його.
Затвердили те, що треба підготувати сили та засоби. Перший ешелон - це були високомобільні десантні війська. Вони повинні були з декількох аеродромів - Дніпро, Львів, Озерне, завантажитися на Іл-76 і АН-26. Літакам була поставлена задача "злетіти ", і вони почали рухатися за вказаним маршрутом до аеродромів. Вертольотам було поставлене завдання доставити командування сухопутних військ.
Підрозділи повинні були прибути до аеродромів, наближених до Криму: Кульбакіно Миколаївської області, Мелітополь, Херсон. і вже звідти повинні перекидатися на територію Криму, на аеродроми Саки, Бельбек, Кіровськ, Джанкой. І другий ешелон - сухопутний - повинен був рухатися перешийком , брати їх під контроль", - повідомив Назаров.
Він додав, що такий план на початку березня 2014 року розглядав Генштаб ЗСУ, однак пізніше його скасував начальник Генштабу Михайло Куцин.
"Аргументація прозвучала так, що ситуація і так дуже напружена, не треба її напружувати ще більше."Все, давайте команду "відставити", всіх повертати, і нікого не відправляйте, літаки - до аеродромів, підрозділи - до казарм, і на цьому закінчуємо" , - пояснив Назаров.
Нагадаємо, раніше ДБР назвало «Справжні причини і умови» окупації Криму.
Крім того, Україна просить НАТО зупинити втручання РФ у авіапростір окупованого Криму.
Також Інформатор писав, що Україна не планує відновлювати пряме залізничне сполучення з Кримом до моменту деокупації.