Україна може зменшити залежність від газу, використовуючи енергорослини в енергетичних цілях

У 2020 році Україна використала 28,2 млрд кубів газу

Україна може зменшити залежність від газу, використовуючи енергорослини в енергетичних цілях

Україна може значно зменшити залежність від газу завдяки використанню енергорослин в енергетичних цілях. Уряд вже підготував законодавчі зміни щодо сприяння розвитку напрямку культивування енергетичних рослин.

Про це повідомляє прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, - передає інформатор .

«В Україні налічується близько 4 млн га малопродуктивних земель, які не придатні для сільськогосподарських культур. Однак такі землі можна успішно задіяти для вирощування енергетичних культур. Використавши весь потенціал, можна замістити в еквіваленті близько 20 млрд кубів газу на рік», - розповів Юрій Шафаренко, заступник голови Держенергоефективності.

У 2020 році Україна використала 28,2 млрд кубів газу.Близько 40% від цієї кількості імпортували на суму 2 млрд доларів, які можна було б заощадити, замінивши газ біоенергетичними ресурсами.

Уряд вже підготував законодавчі зміни щодо сприяння розвитку напрямку енергетичних рослин.Розроблені законопроекти передбачають поліпшення умов для вирощування енергорослин, зокрема збільшення терміну оренди земельних ділянок та зменшення розміру орендної плати.

Ухвалення законопроектів сприятиме:

  • ефективному використанню малородючих земель в енергетичному секторі та відновленню їх родючості;
  • заміщенню імпорту газу;
  • створенню нових робочих місць;
  • збільшенню надходжень до бюджетів усіх рівнів;
  • скороченню викидів парникових газів;
  • поліпшенню економічного стану регіонів.

Для довідки. Енергетичні рослини - швидкорослі сорти багаторічних кущів та спеціальні однорічні рослини з високим вмістом сухої маси для використання в якості твердого так і рідкого палива.

Нагадаємо, українцям продовжили терміни установки газових лічильників на два роки.Відповідний закон підписав президент Володимир Зеленський.

Також Інформатор писав, що в Україні можна самостійно обрати або змінити постачальника газу .

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube