«З початку великої війни чимало громадян віком 60 і більше років виявили бажання долучитись до захисту України. Але в українському законодавстві є обмеження щодо залучення до служби такої категорії громадян. Наш законопроєкт знімає ці обмеження»
Пісня “Надія” — про пошук віри у кожному звичайному дні. У відео ми в ролі самих себе — простих хлопців, які вірять, що можуть мати суперсилу. Це метафора про тих, хто щодня знаходить джерело світла, усіх нас.
На телефонах, ноутбуках та інших сучасних гаджетах час переводиться автоматично, в інших випадках це треба робити вручну
Україна в ніч на неділю, 26 березня, перейде на літній час. Так, 03:00 українці переведуть годинник на 1 годину вперед. Переведення годинників на літній час затверджено постановою Кабінету міністрів № 509 "Про порядок обчислення часу на території України" від 13 травня 1996 року. Традиційно Україна переводить стрілки годинників в останню неділю березня.
В Україні годинник стали переводити з 1981 року, щоб економити електроенергію та подовжити світловий день. Пізніше, у 1996 році, з'явилася постанова Кабміну, згідно з якою стрілки годинника переводяться двічі в рік: навесні - з зимового на літній в останню неділю березня, восени - з літнього на зимовий в останню неділю жовтня. Влітку світловий день довший, темрява настає пізно, тому годинник переводять на годину вперед. Відповідно, взимку, коли світає набагато пізніше, а темніє раніше, стрілки потрібно переводити на годину назад.
Верховна Рада неодноразово намагалася скасувати перехід на зимовий та літній час в Україні. Останній законопроєкт, зареєстрований у жовтні 2020 року і розроблений спікером парламенту Русланом Стефанчуком, навіть пройшов перше читання у березні 2021 року, але голосування у другому читанні провалилося. Так, 19 березня 2021 року за нього проголосували лише 212 депутатів. Після цього законопроєкт про скасування переведення стрілок на літній і зимовий час відправили на доопрацювання.
26 березня не лише Україна переводитиме годинник на літній час, а й країни ЄС. Таким чином, основна частина їх (крім східнобалканських, прибалтійських та Фінляндії) і далі "відставатиме" від України на одну годину, а Португалія, Британія та Ірландія - на дві. Росія ж стрілки вже багато років навесні не переводить. Відповідно, на її території час тепер буде співпадати з київським.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.