CNN повідомляє, що угода буде на 10 років, і передбачатиме військову допомогу, навчання українських військ, розширення співпраці у виробництві озброєння тощо
Україна та США підпишуть безпекову угоду вже в четвер, 13 червня. Це відбудеться на полях саміту G7. Там, як очікується, зустрінуться президенти України та Америки Володимир Зеленський та Джо Байден відповідно.
Про те, що угода буде підписана, офіційно оголосили на пресконференції Білого дому. Втім, журналісти CNN дають деталі та зазначають, що документ буде скоріше неформальним, тому може бути змінена майбутніми адміністраціями США.
Є інформація, що з боку США це буде така собі "виконавча угода". Це нібито робить її менш формальною, ніж стандартні договори між державами, а також "необов'язковою" для майбутніх президентів США.
Зокрема, угода не містить конкретних фінансових зобов'язань з боку Вашингтона щодо підтримки України, пишуть журналісти. Втім, в додатку до угоди буде викладено, як адміністрація чинного голови Білого дому Джо Байдена працюватиме з Конгресом щодо виконання зобов'язань у сфері безпеки - наприклад, щодо довгострокового фінансування, яке буде необхідне для підтримки оборони України.
Загалом очікується, що угода, яку підпише Київ та Вашингтон, буде типовою та схожою до 14 інших угод з іншими державами, які вже уклала Україна. Документ зобов'язуватиме США протягом 10 років:
У випадку повторної агресії РФ Штати обіцяють одразу ж провести консультації з Україною. Під час цього процесу будуть визначені "подальші кроки". Разом із тим, США не гарантують Києву саме військову підтримку. Тобто, воювати разом з нами американці не будуть.
"Двостороння угода зі США, як і з іншими союзниками України, не міститиме положення про взаємну оборону, яке б зобов'язувало їх до військового захисту України в разі нового нападу", - резюмує CNN.
Нагадаємо, Україна вже підписала майже півтора десятка договорів про співпрацю в безпековій сфері. Першою в цьому стала Велика Британія. Саме з Лондон Київ підписав перший такий документ. Потім була Німеччина, Франція, Данія, Канада, Італія, Нідерланди, Фінляндія, Латвія, Іспанія та ще деякі країни.
Раніше ми вже писали про суть цих угод. По суті, це декларації, які обіцяють певну підтримку на випадок повторної агресії Росії чи якоїсь іншої держави. Однак це не є військові союзи, принципи колективної оборони там не діють. Різні країни гарантують на випадок нової війни розпочати консультації, допомагати матеріально, вводити санкції тощо.
"Інформатор" розповідав про безпекову угоду між Україною та Естонією. Очікується, що Київ і Таллінн підпишуть цей договір найближчим часом.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.