«За нинішніх обставин говорити про припинення вогню просто нереалістично»
«Каштан»- оновлена версія такої важливої композиції. Сьогодні вона звучить по-новому — через рок, через біль і надію, через серце. Це пісня про наші міста. Про людей. Про мрію, яка не зникає… навіть під звуками сирен.
Норвегія виділить Україні 75 мільярдів норвезьких крон
Президент України Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере 31 травня підписали у Стокгольмі знакову угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку. Ця угода знаменує собою значне посилення партнерства між двома країнами та демонструє непохитну підтримку Норвегії Україні у її боротьбі проти російської агресії.
Про ключові моменти безпекової угоди між Україною та Норвегією повідомили в ОП. Документом передбачено таке:
Невійськові блоки угоди стосуються підтримки Української формули миру, санкцій, відшкодування збитків, притягнення агресора до відповідальності, а також допомоги в економічному відновленні, гуманітарному розмінуванні, захисті критичної інфраструктури та боротьбі з російською пропагандою.
31 травня Україна зробила значний крок у зміцненні своєї безпеки, підписавши дві знакові угоди про співробітництво у сфері безпеки зі Швецією та Ісландією.
Швеція надасть Україні військову допомогу на суму 75 мільярдів шведських крон (приблизно 6,5 мільярда євро) протягом 2024-2026 років. Допомога охоплюватиме авіацію, протиповітряну оборону, бронетехніку, артилерію, посилення морської безпеки, сприяння розмінуванню та безпілотні апарати. Швеція вже надала й надалі передаватиме Україні артилерійські системи Archer і бойові машини CV90. Сторони також опрацьовуватимуть можливості спільного виробництва Archer та CV90.
Ісландія зобов'язалася надавати Україні всебічну та довгострокову економічну, гуманітарну й оборонну підтримку протягом 2024-2028 років. Щорічна допомога від Ісландії становитиме щонайменше 4 мільярди ісландських крон (майже 30 мільйонів доларів США).
Ісландія фінансуватиме, закуповуватиме та постачатиме оборонні матеріали й спорядження, співпрацюватиме з Україною для розвитку її оборонної промисловості, продовжуватиме транспортувати в Україну військові вантажі й обладнання від союзників по НАТО зафрахтованими вантажними літаками, приділятиме особливу увагу підтримці й спорядженню українських жінок у Збройних Силах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.