Україна уклала безпекову угоду з Ісландією: багатомільйонна підтримка на декілька років та посилена допомога

Читать на русском

Зокрема, Ісландія зобовʼязалася щороку виділяти Україні щонайменше 30 млн доларів

Читать на русском
Безпекова угода
Угоду Зеленський та Бенедіктссон підписали у Стокгольмі

Зокрема, Ісландія зобовʼязалася щороку виділяти Україні щонайменше 30 млн доларів

Україна та Ісландія офіційно уклали безпекову угоду. Документ підписали президент Володимир Зеленський та очільник ісландського уряду Б’ярні Бенедіктссон 31 травня у Стокгольмі. Це вже 14-та така угода, яку Київ уклав з іноземними державами.

Зокрема, Ісландія зобов’язалася надавати всебічну та довгострокову економічну, гуманітарну й оборонну підтримку Україні. Також держава сприятиме майбутньому членству України в ЄС і НАТО. Текст угоди опублікований на сайті президента у пʼятницю.

Основні положення угоди:

  • Протягом 2024–2028 років Ісландія щороку виділятиме щонайменше Україні 4 млрд ісландських крон (майже 30 млн доларів).
  • Підтримка України триватиме впродовж усього терміну дії угоди.
  • Ісландія також готова фінансувати, закуповувати та постачати оборонні матеріали й спорядження
  • Ісландія буде співпрацювати з Україною для розвитку її оборонної промисловості.
  • Ісландія зобов’язується продовжувати транспортувати в Україну військові вантажі й обладнання від союзників по НАТО зафрахтованими вантажними літаками.
  • Ісландія приділятиме особливу увагу підтримці й спорядженню українських жінок у Збройних Силах.
  • Ісландія підтримуватиме українську Формулу миру, санкції проти РФ, відшкодування збитків та притягнення держави-агресора до відповідальності.
  • Держави працюватимуть над зміцненням соціальної та цивільної інфраструктури, зокрема у сфері освіти й енергетичної безпеки.
  • Ісландія зобов’язується посилити дипломатичне представництво в Києві для поглиблення співпраці з урядовими установами, парламентом, громадянським суспільством і приватним сектором в Україні.

Станом на 31 травня Україна підписала чотирнадцять двосторонніх безпекових угод. Йдеться про домовленості, укладені з Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією, Бельгією, Португалією, Швецією та Ісландією.

Україна укладає безпекові угоди з країнами-партнерами

Нагадаємо, у вівторок, 28 травня, Україна та Португалія підписали угоду про гарантії безпеки. Двосторонній договір затвердили президент Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Португалії Луїш Монтенегру. Португалія зобов'язалася підтримувати Україну у її законному праві на самооборону та протистоянні збройним нападам.

Також ми повідомляли, що Зеленський та президент США Джо Байден підпишуть двосторонню угоду про безпеку в Італії. Це відбудеться напередодні Саміту миру, який запланований на 15-16 червня у Швейцарії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.