Гарантії безпеки: Естонія і Україна підпишуть угоду найближчими днями

Читать на русском

У Міністерстві закордонних справ Естонії розповіли, що саме можуть запропонувати Україні в межах безпекових гарантій - Новини України

Читать на русском
прапори Естонії та України, військові
Маленька за розміром Естонія пропонує велику допомогу Україні

У Міністерстві закордонних справ Естонії розповіли, що саме можуть запропонувати Україні в межах безпекових гарантій - Новини України

Найближчим часом Україна та Естонія підпишуть двосторонню угоду про гарантії безпеки. В Естонії пояснили, що не мають плану В, якби раптом Україна не змогла перемогти Росію, а тому робитимуть усе можливе, щоб допомогти здолати агресора. На це виділятимуть немалі кошти, а допомога буде постійною і безперервною. 

Новину про те, що угоду підпишуть найближчими днями, очільник Міністерства закордонних справ Естонії Маргус Цахкну. У понеділок, 3 червня, під час пресконференції з українським колегою Дмитром Кулебою він сказав: 

"Ми вирішили укласти безпекову угоду з Україною. І вона найближчим часом буде підписана". 

Подробиць того, про які саме гарантії йдеться, міністр не розкрив. Але прочинив завісу щодо економічної допомоги. Цахкну і Кулеба прописали в угоді пункт, відповідно до якого Естонія щорічно виділятиме на військову допомогу Україні 0,25% від свого ВВП.

"Я думаю, що це дуже промовистий показник нашої готовності допомагати Україні. Це важливий обсяг для нашої власної економіки, але ми будемо ділитись. І будемо разом з Україною нести цей тягар війни", - заявив Цахкну. 

Гарантії безпеки: хто нас вже підтримав

Загалом до декларації G7 про гарантії безпеки для України долучились понад 30 країн світу. Станом на 1 червня 2024 року Україна вже підписала двосторонні безпекові угоди із 15 державами, і найближчим часом список має поповнитись. Угоди діють протягом 10 років.

Зміст зобов'язань усюди різний, оскільки залежить від можливостей партнерів. Але загалом зобов'язання гарантують допомогу Україні в економічній, оборонній та інших сферах. Країни співпрацюватимуть з Україною у політичній і безпековій сфері, захисті критичної інфраструктури, розмінуванні, розвідки та контррозвідки, модернізації ЗСУ. Також підписанти беруть на себе зобов'язання надавати фінансову допомогу та зброю для протистояння російській агресії. Успішним був останній день весни: 31 травня Україна підписала угоду з Норвегією,  Ісландією  та Швецією.

Нагадаємо, нещодавно Естонія першою у світі  ухвалили закон, який дозволяє використовувати заморожені активи російських фізичних осіб для компенсації збитків, завданих Україні війною. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.