Україна і США готують двосторонній договір про гарантії безпеки, які діятимуть до вступу нашої країни в НАТО - Єрмак

Читать на русском

Угода містить положення про спільне виробництво зброї, конкретику фінансової підтримки, інформаційну безпеку, санкції, співробітництво на рівні розвідок, а також не лише військову підтримку

Читать на русском
Зеленський, Байден
Україна і США незабаром підпишуть важливий документ

Угода містить положення про спільне виробництво зброї, конкретику фінансової підтримки, інформаційну безпеку, санкції, співробітництво на рівні розвідок, а також не лише військову підтримку

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак  проінформував, що Україна і США готують новий двосторонній договір щодо гарантій безпеки. Вони діятимуть до того часу, поки Україна вступить у НАТО. Йдеться не лише про допомогу, а про співпрацю у військовій сфері та виробництві зброї й техніки. 

В інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" Єрмак розповів, що американська й українська сторона вже готують цей документ.  Його планують підписати доволі скоро. 

"Угода містить положення про спільне виробництво зброї, конкретику фінансової підтримки, інформаційну безпеку, санкції, співробітництво на рівні розвідок, а також не лише військову підтримку. Безумовно, це для нас є абсолютно важливим, що ця угода діятиме до нашого членства в НАТО", - сказав Єрмак.

Він пояснив, що деякі моменти угоди були озвучені на декларативному рівні у Вільнюській декларації G-7. Окрім як з США, Україна, ймовірно, підпише цей документ з іншими державами. А з Великою Британією таку угоду вже уклали. 

"З американцями ми готуємося, ми вже почали перші консультації. Америка, як і раніше, залишається головним нашим партнером, союзником. Тому я думаю, що у договорі зі Сполученими Штатами буде ще більше. Думаю, він буде ще особливішим. Ми працюємо над цим. І на сьогоднішній день ми маємо повну підтримку обох партій Конгресу", - сказав керівник ОПУ. 

 Гарантії безпеки для України від партнерів

Декларацію, яка обіцяє надати Україні гарантії безпеки, країни G7 затвердили на саміті НАТО у Вільнюсі, який пройшов у липні 2023 року. Україна очікувала на цьому заході запрошення до Альянсу, але цього не сталося. Натомість ця декларація стала своєрідною альтернативою до членства. Зараз Україна розраховує на запрошення до НАТО на наступному саміті, який пройде улітку у Вашингтоні. 22 січня до переліку країн-гарантів безпеки приєдналась Польща, тепер таких держав вже 32. 

Зараз Джо Байден очікує розв'язання ключового питання, яке допоможе рухатись далі у наданні допомоги Україні. Є інформація, що у США обговорюють питання щодо передачі Україні великої кількості військової допомоги. Реалізувати задумане планують до січня 2025 року. Такий поспіх з боку американської влади обумовлений тим, що ситуація в країні може змінитись після виборів президента. Якщо цю посаду обійме Дональд Трамп, то невідомо, як США допомагатимуть Україні у війні. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.