Україна працює над отриманням офіційного запрошення на саміт G20 - МЗС

Читать на русском

Індія відмовилася запрошувати Україну на саміт "Великої двадцятки", але влада разом із партнерами працює над цим

Читать на русском
G20, заступник МЗС
Саміт "Великої двадцятки" відбудеться 9-10 вересня, колаж "Інформатор"

Індія відмовилася запрошувати Україну на саміт "Великої двадцятки", але влада разом із партнерами працює над цим

Українська влада разом із партнерами працює над тим, аби отримати офіційне запрошення на саміт G20. Він має відбутись 9-10 вересня. Саме туди Індія вирішила запросити особисто путіна, але не Зеленського чи Україну в цілому. 

Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Михайло Точицький в ефірі національного телемарафону сьогодні, 16 липня.

"Якщо коротко, ми над цим працюємо (над запрошенням на G20 - ред.)", - йдеться у заяві міністра.

Також Точицький зауважив, що над цим працює не тільки Україна, але і її партнери. Україна вважає, що те, що росія робить з "зерновою угодою" - це великий виклик для світових економік.

"Тому ми з партнерами працюємо над тим, щоб бути запрошеними", - додав Точицький.

Саміт "Великої двадцятки"

Саміт "Великої двадцятки" відбудеться 9-10 вересня, він пройде у Нью-Делі. Це вже 18-та зустріч у такому форматі. Серед постійних членів Джо Байден (США), очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, глава Євроради Шарль Мішеля, а також президенти Юн Сок Йоль (Південна Корея), Лула Да Сілва (Бразилія), Сі Цзіньпін (Китай), Емманюель Макрон (Франція), Реджеп Ердоган (Туреччина) та багато інших. 

Також стало відомо, що Індія на саміт не запросила президента України Володимира Зеленського. Натомість туди запросили президента країни-агресорки володимира путіна.

Після минулого саміту "Великої двадцятки" Індія не засудила російську агресію проти України. Журналісти Reuters підкреслювали, що представники індії неохоче порушували питання про війну в Україну. У повідомленні від Індії говорилося лише про те, що війна в Україні "завдає великих людських страждань" та посилює проблеми світової економіки.

При цьому в Індії влада не називає війну в Україні саме війною - вони використовують "нейтральний" термін "криза", а також не бажають обговорювати додаткові санкції проти росії.

Нагадаємо, раніше експерти пояснювали, чому Індія не запросила Україну на саміт "Великої двадцятки", та що ще може змінитися

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.