Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Запрошення на щорічний саміт G20 формувала Індія
На саміт країн "Великої двадцятки" Індія не запросила президента України Володимира Зеленського. Натомість туди запросили президента країни-агресорки володимира путіна. При цьому українська сторона ситуацію поки що не прокоментувала.
Про це стало відомо з офіційного списку учасників саміту G20, який відбудеться вже 9-10 вересня. Зазначається, саміт очільників держав і урядів G20 пройде у Нью-Делі. Це вже 18-та зустріч у такому форматі. Серед постійних членів Джо Байден (США), очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, глава Євроради Шарль Мішеля, а також президенти Юн Сок Йоль (Південна Корея), Лула Да Сілва (Бразилія), Сі Цзіньпін (Китай), Емманюель Макрон (Франція), Реджеп Ердоган (Туреччина) та багато інших.
Також у Нью-Делі на цей саміт запросили президента ОАЕ Шейха Мохамеда бін Заїда Аль Нахайна. Зокрема, приєднаються до обговорень прем'єр-міністри Нідерландів та Іспанії, а також президент Нігерії Бола Ахмед Тінубу та представники інших держав.
"На завершення саміту в Нью-Делі буде прийнято Декларацію лідерів G20, яка зазначає прихильність лідерів до пріоритетів, обговорених і узгоджених під час відповідних зустрічей міністрів і робочих груп", - йдеться на сайті саміту.
Серед портретів запрошених лідерів можна побачити російського диктатора володимира путіна. При цьому наразі російська сторона не коментувала це. Тож чи поїде путін до Індії - точно невідомо. Водночас українська влада також не коментувала те, що на саміт не було запрошено президента Володимира Зеленського (його наразі в офіційних списках немає).
Після минулого саміту "Великої двадцятки" Індія не засудила російську агресію проти України. Журналісти Reuters підкреслювали, що представники індії неохоче порушували питання про війну в Україну. У повідомленні від Індії говорилося лише про те, що війна в Україні "завдає великих людських страждань" та посилює проблеми світової економіки. При цьому в Індії влада не називає війну в Україні саме війною - вони використовують "нейтральний" термін "криза", а також не бажають обговорювати додаткові санкції проти росії.
Також у виданні Bloomberg писали про те, що Індія на саміті "Великої Двадцятки", який відбудеться у вересні, бажає продемонструвати свою можливість домогтися консенсусної позиції щодо російсько-української війни. Журналісти зазначають, що прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді не бажає сваритися з диктатором путіним. Також зауважується, що Індія взагалі відмовляється обговорювати війну в Україні на міжнародних майданчиках. Крім того, ця країна скуповує російську нафту, яка подешевшала через санкції.
"Російсько-українське питання не може стримувати багато інших питань", - заявляють представники індійської влади.
Нагадаємо, раніше експерти пояснювали, чому Індія не запросила Україну на саміт "Великої двадцятки", та що ще може змінитися.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.