Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
За словами президента, спочатку країна розраховувала отримати хоча б 12 літаків
Україна спочатку планувала отримати хоча б 12 винищувачів F-16. Однак зараз є домовленості про постачання 61 літака - від Данії та Нідерландів.
Про це заявив президент Володимир Зеленський на саміті Кримської платформи. Глава держави розповів про труднощі, які стоять на шляху західних винищувачів до України.
За словами Зеленського, 19 літаків Україні передасть Данія. Ці винищувачі поставлятимуться "різними етапами" і "нешвидко", оскільки Києву необхідно підготувати відповідних пілотів, фахівців та інженерів.
"Скажу вам так: кілька пілотів обслуговують десятки фахівців технічного персоналу", - заявив глава держави.
Зеленський додав, що Україні необхідно підготувати інфраструктуру для сучасних бойових літаків. Зробити це планують якомога швидше.
Ще на 42 літаки, за словами президента, Україна може розраховувати від Нідерландів. З них 18 українські пілоти використовуватимуть для тренувань. Коли навчання завершаться, винищувачі відправлять в Україну.
"Решту винищувачів ми зможемо отримати одразу, щойно наші пілоти будуть готові. Загалом це дуже серйозна кількість літаків. Скажу вам відверто: ми розраховували хоча б на 12", - заявив український лідер.
Виступаючи на пресконференції з прем'єр-міністром Фінляндії Петтері Орпо в Києві, Зеленський також заявив про готовність України прийняти від скандинавської країни винищувачі четвертого покоління F-18 Hornet, які там планують вивести з експлуатації.
"Ми на війні... Ми беремо все, що нам дають, щоб захищати свою державу. Ми готові вчитися на всьому, що пливе і що літає. Якщо Фінляндії не потрібні F-18, то давайте - ми із задоволенням [приймемо]", - сказав глава держави.
Про те, що українські пілоти розпочали навчання на винищувачах, 19 серпня повідомив міністр оборони України Олексій Резніков в коментарі "24 каналу". Особливих подробиць чиновник розкривати не став, посилаючись на військову таємницю. Він наголосив, що не варто чекати блискавичних результатів, адже процес цей є кропітким та досить довгим.
Навчання, наймовірніше, проходитимуть, в тому числі, у Данії, про що з посиланням на міністерство оборони цієї країни повідомило видання CNN. В матеріалі зазначалося, що тренування почнуться вже в кінці серпня поточного року. У Повітряних силах ЗСУ потім зазначили, що у Данії наразі перебувають 70 українських авіаторів. Серед них, зокрема, і самі пілоти.
Під час візиту президента Володимира Зеленського до Нідерландів відбувся прорив у домовленості щодо винищувачів F-16 для України. Було досягнуто домовленість про передачу 42 літаків. Також Данія передасть Україні 19 винищувачів F-16.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.