"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Спочатку з'явилася інформація, що винищувачів буде 42
Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте поки що не може назвати точну кількість західних винищувачів F-16, які Амстердам планує передати Україні. Конкретна цифра буде оголошена пізніше.
Про це повідомляє видання Reuters. За словами політика, наразі країна має всього 42 літаки.
Зазначимо, що президент Володимир Зеленський сьогодні повідомив, що домовився з Марком Рютте про передачу 42 винищувачів. Це приблизно дві ескадрильї - досить серйозна кількість. Втім, журналісти пишуть, що насправді в Нідерландів в принципі всього 42 літаки. Скільки з них зможуть віддати на потреби ЗСУ - наразі уточнюється.
24 бойових літаки F-16 в Нідерландах планують зняти з озброєння десь всередині 2024 року. Ще 18 винищувачів наразі виставлені на продаж.
Нагадаємо, що Київ просив західних союзників надати нам бойові винищувачі ще задовго до початку літнього контрнаступу на південному напрямку. Втім, партнери не поспішали передавати Україні це озброєння.
Річ у тім, що західні літаки мають геть іншу систему управління та технічне устаткування - на відміну від радянських, якими досі користуються наші Повітряні сили. Ще одна перепона - погане знання вузькопрофільної англійської лексики, без якої неможливо буде зрозуміти, що тобі втовкмачують інструктори. Тож навчання та опанування F-16 потребує часу. Мінімальний строк - десь пів року.
Нарешті, Захід був проти постачання бойових літаків через загрозу ескалації конфлікту. Навіть жорстока та брутальна війна в Україні стоїть на негласних балансах між рф та західними країнами. Сторони мають приблизний паритет, і раптове значне посилення України може викликати симетричну чи асиметричну відповідь росії - з непередбачуваним наслідками. Втім, в даному випадку, як ми бачимо, нарешті "крига зрушила".
Наразі президент Зеленський знаходиться з візитом у Нідерландах. Там він і повідомив гарну для фронту новину: Амстердам погодився надати нам F-16. Окрім цього, точно відомо, що навчання наших пілотів по опановуванню західних винищувачів вже розпочалося.
Раніше ми писали, що рішення по передачі ЗСУ F-16 вже прийнято. "Інформатор" також розкривав деталі тренувань українських льотчиків на новій для них техніці.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.