Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Київ може укласти угоду про транзит газу з Азербайджану або іншої країни
За словами президента Володимира Зеленського, Україна відмовиться від транзиту російського газу після закінчення дії поточного контракту. Однак Київ прагне зберегти свою роль транзитера. Тому держава веде переговори про відправлення природного газу з Азербайджану до ЄС.
Можлива угода про заміну російського газу азербайджанським є "однією з пропозицій", які обговорюються. Зараз цим займаються українські урядовці. Про це глава держави розповів в інтервʼю Bloomberg.
"Зараз розглядаються альтернативні кроки, як ми можемо використовувати трубу з іншим постачальником газу, іншою країною. Тривають переговори. Ми не хочемо продовжувати газовий контракт з Російською Федерацією. Ми не хочемо, щоб вони тут заробляли гроші", - сказав Зеленський.
Президент додав, що Україна прагне постачати газ до "привабливих для нас європейських країн". Також це свідчитиме про підтримку цих держав на тлі початку процесу вступу України до ЄС. За даними видання, зараз Росія досі постачає близько 15 мільярдів кубометрів газу в регіон на рік через Україну, переважно до Словаччини та Австрії.
Азербайджан у свою чергу казав, що хоче збільшити експорт свого газу до Європи. Однак країна наразі не забезпечила достатньо довгострокових угод, щоб інвестувати в подальший видобуток. Видання нагадало, що чинну угоду між "Нафтогаз-Україна" та російським "Газпромом" було підписано у 2019 році. Минулого місяця європейські чиновники вели переговори про збереження газу через Україну
Угода закінчується наприкінці 2024 року. Використання розгалужених трубопроводів України допомогло б забезпечити важливе фінансування економіки, де доходи від транзиту становили близько 1 мільярда доларів у 2021 році, йдеться у матеріалі.
25 січня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що Україна готова пропускати російський газ через свою територію навіть після закінчення поточної угоди про транзит у 2024 році. Нібито є певні домовленості були укладені під час зустрічі з премʼєром України Денисом Шмигалем.
Після цього пресслужба Шмигаля оприлюднила відповідь прем’єр-міністра на слова Роберта Фіцо. Голова українського уряду запевнив, що транзит російського газу продовжений не буде.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.