Знову проти: Угорщина погрожує накласти вето на санкції ЄС проти російського газу

Будапешт вважає, що такі дії будуть вкрай несприятливими для енергетичного ринку в Євросоюзі

Санкції ЄС
Брюссель хоче позбавити Кремль частини прибутків

Угорщина може стати на заваді впровадженню 14-го пакету європейських санкцій проти російського скрапленого газу (СПГ), що мало б позбавити окупантів вагомої частки доходів. У середу, 8 травня, під час обговорення між дипломатами країн-членів представник Будапешту пообіцяв застосувати право вето. Угорщина вважає, що нові обмежувальні заходи негативно вплинуть на енергетичний ринок і можуть спровокувати інфляцію.

Про це на умовах анонімності повідомили Politico європейські чиновники, які брали участь у дискусій. Вони кажуть, що представник Будапешту зазвичай дуже чуйно реагує на обмеження щодо російських енергоносіїв.

«Ми збираємося проаналізувати пакет, але не підтримуємо нічого, що могло б негативно вплинути на газовий ринок ЄС», — погрожує представник Будапешту.

Новий пакет санкції спрямований на заборону реекспорту скрапленого газу з РФ. Щодо закупівлі самого російського СПГ обмежень не передбачено. Угорщина активно споживає російський газ, але напряму заборона реекспорту СРГ її не зачіпає. Додаткову технічну інформацію щодо санкцій запросили також Німеччина, Італія, Іспанія та Франція.

Санкції проти російського газу

За час війни ЄС скоротив використання російського трубопровідного газу із 40 % до 8 %. Однак вакантне місце на ринку зайняв скраплений газ. Якщо врахувати об’єм експортованого СПГ, то частка російського «блакитного палива» зростає до 13 %. Європа зуміла диверсифікувати своїх постачальників, а тепла зима дала можливість зберегти в сховищах ЄС рекордні запаси газу.

Тепер Брюссель збирається посилити покарання за порушення санкцій, аж до запровадження кримінальної відповідальності й готує новий пакет торгових обмежень. У сукупності це може позбавити Кремль третини надходжень від торгівлі СПГ із Європою. Торік скарбниця РФ отримала від торгівлі скрапленим газом з ЄС понад 8 мільярдів євро.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube