Ухиляєтесь від мобілізації: у Хмельницькому суд не повірив у щире опікунство бабусі

Заявник не надав достатніх аргументів щодо своєї здатності виконувати обов’язки опікуна

соціальні служби, опікун чоловік
Відсутні належні та допустимі докази

У Хмельницькому суд відмовив молодому чоловіку у призначенні його опікуном над недієздатною бабусею, вважаючи це спробою уникнення мобілізації. Він звернувся до суду з проханням визнати його бабусю недієздатною та призначити його її опікуном, аргументуючи тим, що за станом здоров'я літня жінка потребує постійного догляду. Судово-психіатрична експертиза підтвердила потребу опікуна для жінки, проте суд відхилив запит онука про призначення постійного догляду.

Про це можна прочитати у постанові апеляційного суду у справі № 686/21072/23. Вона доступна у ЄДРСР.

"Звертаючись до суду із заявою, заявник вказував, що він бажає доглядати за [бабусею] та відповідає усім вимогам опікуна. Однак, у матеріалах справи відсутні належні та допустимі докази того, що між ним і бабусею склалися особисті приязні взаємини, що забезпечить належний догляд підопічній. Орган опіки та піклування не перевірив можливість [апелянта] здійснювати повноваження опікуна у зв`язку із зайнятістю на роботі", - читаємо у справі.

Незгідний із рішенням, чоловік подав апеляційну скаргу, спростовуючи твердження про намагання ухилитися від мобілізації. Він стверджував, що суд першої інстанції не врахував подання органу опіки та піклування та заяви родичів, які відмовилися від опіки над бабусею.

Апеляційний суд підтвердив рішення місцевого суду, вказавши на відсутність доказів особистих взаємин між чоловіком та його бабусею, що б гарантували належний догляд за нею. Суд також зазначив, що заявник не надав достатніх аргументів щодо своєї здатності виконувати обов’язки опікуна, враховуючи його зайнятість на роботі.

Водночас у суді зауважили, що призначення опікуна здійснюється на підставі подання органу опіки та піклування, але без виконання вимог, передбачених законом, суд не має підстав для призначення опікуна. Таким чином, суд залишив рішення місцевого суду без змін, а апеляційну скаргу чоловіка - без задоволення.

Правки Комітету для категорій чоловіків

Раніше Інформатор писав, що Комітет Ради з питань безпеки схвалив звільнення від мобілізації багатодітних батьків, батьків-одинаків та опікунів.

Крім того парламентський комітет розглядав додаткові повноваження поліції. Депутати погодилися, що поліція не повинна вручати повістки. При цьому поліцейські можуть спільно з представниками ТЦК оповіщувати військовозобов’язаних та резервістів, а також знімати на фото та відео процес перевірки документів.

Окремим блоком члени комітету розглянули і підтримали надання права засудженим особам, які звільнені від відбування покарання з випробуванням, за бажанням бути призваними на військову службу за призовом під час мобілізації.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Сьогоднішня ситуація з мобілізацією вимагає уваги. Засоби масової інформації акцентують на "ухилянтах" від військового призову, але мовчать про тих, хто щодня приходить до військкомату з повістками. Це тема, яку ми обговоримо сьогодні з ветераном війни - Юрієм Гудименком. Крім того, ми зупинимося на інформаційній політиці та її ефективності. Приєднуйтеся до нашого відео - інтерв'ю обіцяє бути захоплюючим!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Останні новини

Як поділитися авто та призначити належного користувача, пояснили в МВС

Кличка просять запровадити загальноміську Хвилину мовчання і щоранку зупиняти метро

На Закарпатті адвокатка на 40 хвилин паралізувала роботу кав'ярні: як її покарав суд

Скільки російських дронів знищила українська ППО за останній тиждень: відповідь Сухопутних військ

У Мінсоцполітики визнали, що на мінімальну пенсію в Україні прожити неможливо

Киянин Укрпоштою відправив до США та ОАЕ посилки та отримав штраф 34 тисяч гривень - рішення суду

На стародавніх Олімпійських іграх ніколи не було плавання: з еротичної причини

Міноборони вимагає Ощадбанк повернути 576 300 гривень, які попали на приватному рахунку - що вирішив суд

На розі Лобановського і Брожка у Києві облаштували інклюзивний наземний перехід

Ложка дьогтю про користь ківі: всі забувають про одну річ

Житель Львівщини вирішив оформити субсидію, але ЦНАП відмовляє - у чому справа та яким було рішення суду

Чи здатна Росія воювати проти України у 2025 році: відповідь розвідки Естонії

Більше новин
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube