Відстрочку пропонується залишити лише тим батькам, які отримали рішення суду про самостійне виховання дитини до 24 лютого 2022 року
Комітет ВР з питань нацбезпеки розпочав вивчення правок до законопроєкту про мобілізацію, яких понад 4 тисячі. Поправки пропонують, зокрема, уточнити норми про відстрочку для батьків-одинаків. Згідно з чинним законом, від мобілізації звільняються жінки і чоловіки, які самостійно виховують дитину до 18 років.
Нардеп Давид Арахамія поправкою №1579 до другого читання пропонує, щоб відстрочку мали жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває дитина віком до 18 років і місце проживання дитини визначено з одним із батьків за рішенням суду, яке набрало законної сили до 24 лютого 2022 року.
Відтак, якщо рішення суду набрало чинності після 24 лютого 2022 року, то такої відстрочки військовозобов'язані чоловік або жінка, які самостійно виховують дитину, не матимуть.
Також, депутати пропонують відстрочку від мобілізації для:
Нагадаємо, схваленим у першому читанні законопроєктом про посилення мобілізації 10449 пропонується визначити, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, крім тих, хто має заборгованість зі сплати елементів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці; жінки та чоловіки, які мають дитину (дітей) віком до 18 років, якщо другий із батьків такої дитини (дітей) помер, позбавлений батьківських прав, визнаний таким, що пропав безвісти.
7 лютого Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію. За це рішення проголосували 243 депутати. Народні депутати ВР подали понад 4000 правок до цього законопроєкту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку".
Провідні бізнес-асоціації України закликали владу внести зміни до законопроєкту про мобілізацію. Вони кажуть, що нові норми можуть завдати додаткового удару по економіці держави. Український уряд закликають до діалогу з бізнесом. Скоріше за все, за цей закон проголосують вже в березні-квітні 2024-го. Яким буде остаточний текст - наразі невідомо. Досить можливо, що він буде значно відрізнятися від першого варіанту.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Останнім часом у ЗМІ часто згадують два ключові фактори у ракетних атаках Росії: зростає використання точкових ударів замість масованих та оголошують про використання модернізованих ракет, зокрема Цирконів. Наталя Гуменюк розповість, як це впливає на ситуацію та чому Росія обирає саме такі тактики. Приєднуйтеся до перегляду відео, щоб бути в курсі подій.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.