Ласкаво просимо на Слов'янський Балаган «Трампампум», де Еммануель Макрон, принц Вільям, Олаф Шольц і багато інших вряди-годи поміняють свої серйозні капелюхи на святкові корони. А також Елон Маск, який вжився в роль рок-зірки і став... ну, Елоном!
Будапешт вважає, що логіка розвитку подій штовхає євроатлантичну спільноту до прямої конфронтації з РФ, але планує балансувати між Брюсселем та Кремлем
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан у четвер, 6 червня, заявив, що умовою погодження будь-якої кандидатури, зокрема прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте, стане особлива угода. Будапешт вимагатиме, аби їхні війська не брали участі в захисті України від Росії, навіть, якщо це стане колективним рішенням Альянсу. За словами очільника угорського уряду, він сподівається, що це стане мейнстрімом.
Угорський прем’єр заявив в інтерв’ю Mandiner, що для Будапешту є «справою честі» зупинити обрання Рютте. Свого часу той пропонував заявляв, що режим Орбана потрібно поставити на коліна, а країну виключити з Євросоюзу. Втім, якщо про це домовляться, буде також військово-політична вимога.
«Ми хотіли б укласти з майбутнім генсеком угоду про те, що ми не будемо брати участь в операціях НАТО проти росіян в Україні, навіть якщо ми й далі будемо союзником НАТО», — сказав угорський прем’єр-міністр.
В Будапешті очікують, що це буде «оголошено політично прийнятною, модною позицією». Водночас Орбан в тому ж інтерв’ю він говорить, що не збирається повертати призов. За його словами Угорщина може «дозволити собі розкіш» утримувати лише професійну армію, оскільки її безпеку гарантують союзники.
Він стверджує, що виступає за поглиблення європейської військово-політичної співпраці, зокрема координацію розвитку військової промисловості в ЄС та «захист ринку європейської військової техніки, щоб європейці могли купувати зброю один в одного». Орбан виступає за європейський аналог НАТО, водночас проти створення «імперської» спільної армії ЄС, оскільки вважає це втратою суверенітету.
Наступний ювілейний саміт НАТО відбудеться у столиці Сполучених Штатів Вашингтоні з 9 по 11 липня 2024 року. Очікується, що Україна не отримає якихось гарантій про приєднання до блоку в майбутньому. Проти цього досі виступають Німеччина та США. Натомість можливе посилення співпраці з Альянсом, оскільки Росія розглядається як реальна загроза у більшості західних столиць. НАТО навіть створює план перекидання військ США до Європи на випадок війни з Кремлем.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.