На шляху до членства в НАТО: що отримає Україна на саміті у Вашингтоні

Читать на русском

32 країни Альянсу до саміту готують низку двосторонніх угод на підтримку України

Читать на русском
Джуліанн Сміт і НАТО
Що отримає Україна на саміті НАТО у Вашингтоні

32 країни Альянсу до саміту готують низку двосторонніх угод на підтримку України

На щорічному саміті у Вашингтоні НАТО, ймовірно, запропонує Україні пакет безпекової допомоги. Проте він не гарантує членства в Альянсі, зважаючи на поточну війну з Росією.

Як повідомляє "Defense News", посол США при НАТО Джуліанна Сміт зазначила, окрім пакета допомоги, 32 країни Альянсу до саміту готують низку двосторонніх угод на підтримку України. 13 з них вже укладено.

"Члени Альянсу запропонують Україні пакет заходів, які слугуватимуть мостом до членства. Цей пакет включатиме визнання прагнення України до членства в декларації", - наголосила Сміт.

Вона додала, що пакет також передбачає визначення та передачу під командування НАТО частини двосторонньої підтримки, що наразі надається Україні.

"Це також буде робота над визначенням нових ресурсів для наших друзів в Україні та надсиланням сигналу Москві, що НАТО нікуди не дінеться", - запевнила Сміт.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час візиту до Києва у квітні висловив переконання, що Україна приєднається до НАТО.

"Робота, яку ми зараз проводимо, ставить вас на незворотний шлях до членства в НАТО, так що, коли прийде час, Україна зможе стати членом НАТО негайно", - наголосив Столтенберг.

Вступ України до НАТО: шлях до членства

У вересні 2022 року, у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії, Україна офіційно подала заявку на членство в Північноатлантичному альянсі. Цей крок став чітким свідченням прагнення України до інтеграції із західними партнерами та посилення власної безпеки перед обличчям агресії.

Минулого року на саміті в Бухаресті країни-члени НАТО рішуче підтвердили свою підтримку євроатлантичних прагнень України. Вони також визначили три ключові кроки, які країна повинна виконати на шляху до членства. Важливою віхою стало скасування формату Плану дій щодо членства (ПДЧ) для України. Це рішення свідчить про те, що НАТО визнає готовність України до членства та прагне пришвидшити процес її інтеграції до Альянсу.

Президент України Володимир Зеленський неодноразово висловлював тверду впевненість у тому, що Україна стане членом НАТО після перемоги у війні з Росією. Ця чітка позиція підкреслює непохитну рішучість української влади та народу на шляху до членства в Альянсі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.