НАТО створює план перекидання військ США до Європи на випадок війни з РФ: вже відомі маршрути, - The Telegraph

Читать на русском

Передислокація американських солдатів відбуватиметься через портову інфраструктуру Нідерландів та інших країн

Читать на русском
НАТО, Росія
Проблемою є дефіцит ППО для захисту східного флангу

Передислокація американських солдатів відбуватиметься через портову інфраструктуру Нідерландів та інших країн

НАТО розробляє численні сухопутні коридори, щоб спрямувати американські війська та озброєння до лінії фронту в разі великої наземної війни Європи з Росією. Очікується, що за такого сценарію солдати США висадяться в одному з п’яти портів і будуть спрямовані заздалегідь запланованими маршрутами. Процес розробки цих планів відбувається на тлі попереджень керівництва НАТО про те, що Захід має готуватися до конфлікту з Росією в найближчі два десятиліття.

Ці плани передбачають, що американські війська висадяться в нідерландських портах. Після цього поїздами вони потраплять до Польщі через Німеччину. Про це пише видання The Telegraph з посиланням на офіційних осіб.

Так, у разі вторгнення Росії в країни НАТО війська США будуть відправлені в порт Роттердама, а потім на схід. Однак за лаштунками також ведуться домовленості про розширення маршрутів до інших портів, щоб переконатися, що наземні лінії зв’язку не можуть бути розірвані Росією.

Якщо сили НАТО, які входитимуть з Нідерландів, постраждають від російського бомбардування або північноєвропейські порти будуть знищені, Альянс збирається зосередитися передислокації з портів Італії, Греції та Туреччини, йдеться у публікації. Вже з італійських портів війська США зможуть переправлятися по суші через Словенію, Хорватію до Угорщини, яка має спільний кордон з Україною.

Подібні плани існують щодо транспортування сил із портів Туреччини та Греції через Болгарію та Румунію, щоб дістатися до східного флангу альянсу. Також розробляються плани транспортування військ через порти на Балканах, а також через Норвегію, Швецію та Фінляндію. Водночас порти в північній Європі, такі як Нідерланди, Німеччина та країни Балтії, вважаються особливо вразливими до російських ракетних атак.

Станом на зараз відомо про такі можливі маршрути перекидання американських військ:

  1. Нідерланди - Німеччина - Польща
  2. Італія - Словенія - Хорватія - Угорщина
  3. Греція - Болгарія - Румунія
  4. Туреччина - Болгарія - Румунія
  5. Норвегія - Швеція - Фінляндія
Маршрути перекидання військ США. Мапа: Telegraph
Маршрути перекидання військ США. Мапа: Telegraph

Начальник Головного управління матеріально-технічного забезпечення НАТО Jsec генерал-лейтенант Олександр Солфранк сказав, що усе це було продумано таким чином, щоб забезпечити Альянсу "необхідну стійкість та резерви". Також він зазначив, що час величезних баз матеріально-технічного забезпечення військ вже минув, оскільки ворог може їх легко знищити. Це показав досвід російсько-української війни. Водночас лунали повідомлення, що НАТО має лише 5 відсотків необхідної протиповітряної оборони для прикриття свого східного флангу.

"Щодо протиповітряної оборони... Її завжди мало. Я не можу уявити ситуацію, що у вас достатньо протиповітряної оборони. Це хороший приклад застосування військового принципу: "Якщо ти хочеш бути сильним скрізь, ти не будеш сильним ніде", - додав Солфранк.

Прогнози нападу Росії на на країни НАТО

У нещодавньому інтервʼю виданню The Economist заступник керівника ГУР Вадим Скибицький дав песимістичний прогноз щодо мажливого нападу Росії на країни НАТО. За його словами, армія РФ зможе захопити країни Балтії за тиждень. Водночас НАТО не встигне зреагувати, оскільки середній час реакції Альянсу складе близько 10 днів, зазначив представник воєнної розвідки України.

За даними ЗМІ, часом німецькі військові спецслужби підготували для уряду звіт про військову загрозу від росії. У документі передбачається можливе вторгнення з боку РФ на територію країн, що є членами Північноатлантичного альянсу, починаючи з 2026 року. За цим аналізом військових служб Німеччини, Росія активно готується до великого конфлікту із Заходом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.