Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Союзники пояснюють це побоюванням, що й вони можуть бути втягнуті у війну
Влада США та Німеччини закликала президента України Володимира Зеленського не вимагати під час саміту Альянсу встановлення чітких термінів вступу країни до НАТО. А все тому, що вони не бачать подальшого просування у цьому питанні, як мінімум до наступного року. Крім того, лідери країн-союзників побоюються, що і їх втягнуть у війну з Росією.
Про це повідомляє The Telegraph, посилаючись на власні джерела. Зазначається, що наразі НАТО може запропонувати тільки "міст" для підтримки процесу. Але не йдеться про жодні строки, а особливо про вступ до Альянсу цього року. У Білому домі такі заклика взагалі назвали неможливими.
"Вони дуже скептично ставляться до того, щоб просунути Україну далі шляхом до повноправного членства в НАТО цього року. США, можливо, не так занепокоєні, як Німеччина, але їх турбує загроза з боку Росії для решти членів Альянсу", - йдеться у повідомленні.
Варто зазначити, що минулого року Зеленський після саміту НАТО заявив, що не встановлення чітких строків прийняття України до Альянсу є абсурдним. Саме тому вищі посадові особи США прийшли до думки, що це непорозуміння сталось через країни, які "чинили занадто великий тиск на користь вступу України".
Тому у Білому домі намагаються уникнути на саміті цього року питання членства України в НАТО. Бо це може зіграти на руку Дональду Трампу, який часто порушує питання значущості Альянсу. Якщо прохання буде виконане, то Україні запропонують певний пакет заходів підтримки.
"Пакет підтримки, який зараз обговорюється, "підкреслить здатність України обирати власне майбутнє та продемонструє, що шлях до членства стає коротшим, оскільки вона захищається від російської агресії", - цитує видання дипломатів.
Минулого року Володимир Зеленський очікував отримати запрошення України до НАТО. Проте ні запрошення, ні навіть чітких строків названо не було. Байден тоді сказав, що США до цього не готові. Натомість Зеленський наголосив, що Україна буде корисна в НАТО. Бо українська армія, завдяки своєму досвіду у війні проти РФ, може значно зміцнити потенціал Альянсу.
Цього року саміт НАТО пройде у Вашингтоні в період з 9 по 11 липня. Вже зрозуміло, що запрошення до Альянсу Україна не отримає. Експерти говорять, що реальна дата вступу України до НАТО - це 2028 рік і ніяк не раніше. При цьому Зеленський визначив 2024 рік як переломний період у війні, яка триває.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.