У ЗСУ розвінчали ключові міфи та фейки щодо повісток та мобілізації - подробиці

Після вручення повістки громадяни не потрапляють на фронт відразу

Мобілізація
Вручення повістки не означає автоматичну відправку на фронт

На фоні мобілізації та воєнного стану в Україні активно працює російська пропаганда, яка поширює різноманітні фейки та маніпуляції про мобілізаційні роботи. Так, багато громадян досі не знають, що отримання повістки не передбачає автоматичне скерування у гарячі ділянки на фронт. Процес мобілізації має кілька складових, зокрема й проходження ВЛК, де визначають придатність до служби у рядах ЗСУ.

Про ключові міфи та фейки щодо мобілізації в Україні розповів начальник служби зв’язків з громадськістю Командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо. Фахівець зазначив, що росіяни будь-що намагаються посіяти паніку серед українців. 

Перша повістка: що вона передбачає

За словами Фітьо, перша повістка вручається військовозобов'язаному громадянину віком від 18 до 60 років тільки для уточнення військово-облікових даних. За цим документом громадянину слід навідатись до свого ТЦК та СП та пройти військово-лікарську комісію (ВЛК, або просто - медогляд). Також слід надати відповідні документи про свою освіту, спеціальність, сімейний стан та наявність чи відсутність причин для отримання відстрочки від мобілізації.

Лише повністю здорові громадяни мають шанс потрапити до ЗСУ
Лише повністю здорові громадяни мають шанс потрапити до ЗСУ

Якщо у військовозобов'язаного є причини для відстрочки - він надає ці документи й, відповідно, до мобілізації не залучається. Якщо є скарги на здоров'я і чоловіка визнають обмежено придатним, то таких людей можуть призвати, але лише за потреби й для проходження служби в тилу.

"Коли ж військовозобов'язаний чоловік пройшов медичний огляд, надав всі необхідні документи й в нього немає причин для отримання відстрочки, здоров'я дозволяє проходити військову службу за мобілізацією і лише за потреби його професії йому тоді вже дають другу повістку. Це може бути в певному періоді часі", - пояснив Фітьо.

Мобілізаційне розпорядження: що це таке

Тільки після того, як військовозобов'язаний пройде медичний огляд, надасть всі необхідні документи й не матиме причин для отримання відстрочки, він може отримати іншу повістку. ЇЇ називають мобілізаційним розпорядженням.

За мобілізаційним розпорядженням військовозобов'язаний скеровується у навчальний центр. На його базі він проходить навчання від одного місяця до трьох, залежно від складності професії. Навчання також проходять за кордоном, у країнах-партнерах України. Лише після того, як військовослужбовець пройде навчання та злагодження, він відправляється до свого підрозділу.

Які є види повісток в Україні 

В Україні існує чотири види повісток. Документи між собою відрізняються, оскільки зобов'язують до різних дій. Зокрема, йдеться про такі повістки: 

  • Повістка для уточнення даних. Вона вручається для уточнення та оновлення інформації про склад сім'ї, стан здоров'я військовозобов'язаних, місце роботи тощо.
  • Повістка на проходження військово-лікарської комісії. Вона вручається для визначення придатності до військової служби.
  • Повістка на відправлення до військової частини. Вона вручається для відправлення на військову службу.
  • Мобілізаційне розпорядження. Воно вручається військовозобов'язаним, які підлягають мобілізації.

Повістки вручаються військовозобов'язаним особисто. Вручення повістки засвідчується підписом військовозобов'язаного. Відмова від отримання повістки або її неналежне вручення є порушенням законодавства України.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, коли повістка вважається врученою законно, а коли ні. Також ми писали, чи вважається врученою повістка у платіжці за комуналку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube