У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Повістка вважається врученою, якщо у ній міститься особистий підпис людини, які цей документ призначений
Мобілізація в Україні діє до 15 листопада 2023 року включно і всім чоловікам призовного віку вручають повістки. Втім, у деяких випадках вручення повістки здійснюють неналежним чином і документ не можна вважати врученим законно. Також повістка має чіткі вимоги до свого оформлення і має містити ряд даних.
Про те, коли вручення повістки законне, а коли - ні, розповіла юристка компанії "Приходько та партнери" Тетяна Козян у коментарі "РБК Україна". Також вона пояснила, де саме чоловікам мають право вручати повістки.
Українське законодавство не регулює саме місце вручення повістки. Тому повістки можуть вручати у парках, на роботі, на вулиці, на пляжі, у магазині, на блокпосту, у ТРЦ тощо. Повістку вручають уповноважені на це працівники ТЦК та СП.
Вимоги щодо оформлення повістки мають відповідати актуальному військовому обліку. Вони є чіткими і відомими. У повістці має бути зазначено ряд даних. Йдеться про таке:
Юрист пояснює, що належно врученою вважається та повістка, яку військовозобов'язаний отримав особисто. Також він особисто має підписатися про її отримання. Ті повістки, які отримали родичі, колеги чи друзі військовозобов'язаного вважаються врученими неналежно.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що в Україні запускають смарт-мобілізацію. Новий проєкт передбачає, що громадяни зможуть долучитися до лав ЗСУ самостійно, а також самостійно визначитись із посадою у ЗСУ.