Мобілізація в Україні: чи вважається врученою повістка у платіжці за комуналку

Юрист пояснив, чи може така повістка вважатися врученою належним чином, якщо за прикріпленою платіжкою сплатити комуналку

Чи вважається врученою повістка, прикріплена до платіжки
Мобілізація, повістка і платіжна за комуналку

В Україні продовжується воєнний стан та мобілізація і багатьом громадянам останнім часом почали приходити повістки, які прикріплені до платіжок за комунальні послуги. І повістки, і платіжки залишають українцям у поштових скриньках, тому людей хвилює питання, чи вважається врученою повістка після того, як по платіжці за комуналку зробили платіж.

Про те, що буде якщо ігнорувати таку повістку і які юридичні наслідки вона має, пояснив адвокат Андрій Межирицький у коментарі "ТСН". Фахівець підкреслив, що представники ЖЕКу справді можуть вручати повістку.

Чи вважається врученою повістка у платіжці за комуналку

За словами Андрія Межирицького, представники ЖЕКу й справді мають право вурчати повістки. Фахівець допустив, що представники ТЦК та СП могли звернутися до ЖЕКу з проханням надати список усіх військовозобов'язаних мешканців, які проживають у закріпленому за ЖЕКом районі. Після того, як сформували повістки, ТЦК поставив вимоги ЖЕКу вручити їх. Саме тому повістки прикріпили до платіжок за компослуги.

"Керівництво ЖЕКу розуміє, що вони – не військові, що проти них можуть і фізичну силу застосувати. Тому доручення ТЦК виконують, прикріплюючи повістки до платіжок. Жодних наслідків такий спосіб оповіщення не несе", – пояснив адвокат.

Також адвокат поспішив розвіяти міф про те, що, мовляв, після слати комунальних платіжок з прикріпленими до них повістками такі повістки вважаються врученими. Адвокат запевнив, що повістка у платіжні за комуналку не вважається врученою належним чином. Жодних юридичних наслідків вона не має. 

"Довести, що повістка вручена належним чином, можна в тому разі, якщо там є підпис особи, якій ця повістка вручається. Крім того, незрозуміло, хто саме сплатив комуналку", - пояснив фахівець.

Де мають право вручити повістку 2023?

Українське законодавство не регулює саме місце вручення повістки. Тому повістки можуть вручати у парках, на роботі, на вулиці, на пляжі, у магазині, на блокпосту, у ТРЦ тощо. Повістку вручають уповноважені на це працівники ТЦК та СП. 

Які вимоги до оформлення повістки 2023?

Вимоги щодо оформлення повістки мають відповідати актуальному військовому обліку. Вони є чіткими і відомими. У повістці має бути зазначено ряд даних. Йдеться про таке: 

  • документ повинен містити назву "Повістка";
  • у документі має бути зазначено ПІП того, на кого вона виписана;
  • у документі має бути адреса вашого місця проживання або реєстрації;
  • повістка має мати номер;
  • у документа мають бути зазначені номер та дата розпорядження військкомату про необхідність прибуття до ТЦК та СП;
  • мають бути чітко вказані дата, час та адреса ТЦК та СП, до якого треба прибути;
  • мають бути зазначені посада та ініціали керівника ТЦК та СП, який видав повістку;
  • має бути підпис керівника ТЦК та СП, який видав повістку;
  • має бути вказана дата видачі повістки;
  • на документі має бути присутня мокра печатка ТЦК та СП, який видав повістку.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, до якого терміну потрібно з'явитися у військкомат після отримання повістки. У військовозобов'язаних є, щонайменше, три доби. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube