Подоляк вважає, що військові мають пояснювати громадянам, що буде складно з мобілізацією
В Україні продовжили воєнний стан та мобілізацію до 14 лютого, втім на фоні заяв про те, що додаткового призову не буде, є випадки примусової мобілізації, коли громадян скручують і забирають прямо з вулиці. Цю помилку слід виправити, а інформування українців варто перевести на новий рівень. Військові мають бути чесними з громадянами й говорити правду про мобілізацію.
Про зміни підходів у мобілізації громадян розповів радник глави Офісу президента Михайло Подоляк. Він підкреслив, що військові мають пояснювати громадянам реалії призову й можливі ускладнення з мобілізацією.
"Ми говоримо, що з мобілізацією все нормально, нам не потрібні додатково люди. А після цього виявляється, що на вулицях когось зупиняють, забирають та відвозять до ТЦК", - пояснив Подоляк.
За його словами, українцям мають говорити правду про мобілізацію. Військові мають пояснювати громадянам про навчання, про складнощі, пояснювати, чому воювати проти росіян важливо. Також слід провести роботу щодо інформування про забезпечення бійців ЗСУ.
"Військові мають пояснювати, що буде складно. Але це потрібно. Що буде навчання. Забезпечення амуніцією", - наголосив радник глави ОП.
Командир штурмового взводу 3-ї окремої штурмової бригади Збройних сил з позивним "Малий" вважає, що випадки, коли людей заламують руки і заштовхують в автозак, не мають повторюватися. На його думку, українці повинні воювати з бажанням, а не з примусу.
"Не можна примусово змусити людину йти на війну. Це не тільки неефективно, а й морально неправильно. Потрібно мотивувати людей служити в ЗСУ, а не змушувати. Люди мають розуміти, що їхня служба важлива для захисту України", - сказав військовий.
Командир штурмового взводу 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ вважає, що інформування громадян про вручення повісток є недосконалим. Він зазначає, що більшість громадян не знає, що означає цей документ, і помилково вважає, що після вручення повістки їх обов'язково відправлять на фронт.
"Повістка вручається для того, щоб зрозуміти, які резерви має країна. Також за цим документом можна підготуватися до служби у ЗСУ", - пояснив військовий.
В Україні існує чотири види повісток. Документи між собою відрізняються, оскільки зобов'язують до різних дій. Зокрема, йдеться про такі повістки:
Повістки вручаються військовозобов'язаним особисто. Вручення повістки засвідчується підписом військовозобов'язаного. Відмова від отримання повістки або її неналежне вручення є порушенням законодавства України.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, коли повістка вважається врученою законно, а коли ні. Також ми писали, чи вважається врученою повістка у платіжці за комуналку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber