У змові з ТЦК: поліція затримала одесита, який незаконно переправляв за кордон військовозобов'язаних

Читать на русском

Працівник ТЦК підробляв документи, за якими чоловіків визнавали непридатними до служби, а його спільник допомагав їм безпроблемно перетнути кордон

Читать на русском
Затримання в Одесі
Затримання в Одесі. Фото: Спеціалізована прокуратура Одеської області

Працівник ТЦК підробляв документи, за якими чоловіків визнавали непридатними до служби, а його спільник допомагав їм безпроблемно перетнути кордон

В Одесі затримали чоловіка, який, домовившись з працівником ТЦК та СП, незаконно переправляв за кордон чоловіків призовного віку. Військовий передавав йому підроблені документи з висновком комісії про непридатність до служби, а той продавав їх клієнтам. Працівник ТЦК наразі на волі і навіть виконує свої професійні обов'язки - затриманий наразі не здав свого напарника, його імені правоохоронці не знають. 

Про це стало відомо з допису Одеської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону. Пишуть, що затриманому чоловіку повідомили про підозру за фактом сприяння у незаконному переправленні осіб через державний кордон України

"За даними слідства, 32-річний одесит, діючи з корисливих мотивів, наприкінці січня 2024 року змовившись із невстановленим наразі військовослужбовцем ТЦК та СП, запропонував військовозобов’язаному допомогу у сприянні в незаконному переправленні через державний кордон України. За грошові кошти в сумі 7 500 доларів США", - йдеться у повідомленні. 

Підприємливий одесит пообіцяв виготовити та надати особі військово-облікові документи із визнанням непридатним до військової служби та виключенням із військового обліку. Це надає право на безперешкодний перетин державного кордону України.

"09 лютого 2024 року, після одержання обумовленої суми грошових коштів, одесита затримали правоохоронці в порядку ст. 208 КПК України. Наразі йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою у виді застави в сумі 454 тис. 200 гривень", - інформує прокуратура. 

У змові з ТЦК: поліція затримала одесита , якй незаконно переправляв за кордон військовозобов'язаних 1

Мобілізація в Україні

До багатостраждального законопроєкту про мобілізацію, який Рада прийняла у першому читанні 7 лютого, вже внесли понад 1,3 тис. поправок.  Реєстрація правок завершиться 21 лютого. Лише після цієї дати вони розглядатимуться в комітеті. Відтак, це займе певний час. І, орієнтовно, 24-26 лютого документ винесуть на розгляд.  

Водночас деякі нардепи вважають, що закон про мобілізацію ВР спробує прийняти 24 лютого - до річниці повномасштабного вторгнення рф в Україну. За словами глави фракції “Слуга народу” Давида Арахамії, до другого читання будуть переглянуті деякі положення контроверсійного документа. Основний акцент зроблять на трьох питаннях: служба людей з інвалідністю та тих, хто за ними доглядає, відстрочка для аспірантів-контрактників та блокування рахунків тих, хто ухиляється від служби.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Політолог Володимир Фесенко розкриє процедуру прийняття нового закону про мобілізацію. Він поділиться умовами, за яких закон буде ухвалений і розкриє можливі обставини, що можуть викликати опозицію серед народних депутатів. Не пропустіть цю важливу інформацію – долучайтеся до перегляду!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.