"Давайте дамо лопату": Малюська пропонує запровадити для частини в’язнів альтернативну службу в армії

Читать на русском

На війні потрібні не тільки бойові дії, а й інші види робіт, такі як будівництво оборонних або інженерних споруд

Читать на русском
Малюська, лопати, в’язні
Малюська: В армії зараз - це не тільки захищати Батьківщину зі зброєю в руках

На війні потрібні не тільки бойові дії, а й інші види робіт, такі як будівництво оборонних або інженерних споруд

У суботу, 17 лютого, міністр юстиції України Денис Малюська запропонував варіант включення українських в'язнів до зусиль з оборони країни. Він наголосив, що не усі мають брати зброю, адже це можуть бути і альтернатива робота.

Про це він сказав в ефірі телемарафону Єдині новини. Міністр каже, що не бачить у цьому жодних проблем.

"Мені складно уявити, яку небезпеку в лавах ЗСУ становитимуть ті, хто був засуджений за порушення правил ПДР, коли наслідки були неумисними, або ті, хто вчинив корупційне порушення. Вони убивати з автомата своїх побратимів точно не будуть. Але й варто розуміти, що в армії зараз - це не тільки захищати Батьківщину зі зброєю в руках, а це й будувати різні речі. Ризиковано давати автомат, давайте дамо лопату", - пояснив Малюська.

Міністр зауважив, що серед засуджених є багато тих, хто виявив бажання стати на захист держави. Він висловив думку, що оцінити потенційну загрозу, яку можуть становити засуджені при залученні до армії, можливо завдяки наявним даним про їх поведінку та схильність до повторення злочинів. Малюська підкреслив, що на війні потрібні не тільки бойові дії, а й інші види робіт, такі як будівництво оборонних або інженерних споруд.

Мін’юст хоче мобілізувати ув’язнених

Раніше Інформатор писав, що у середу, 14 лютого, міністр юстиції України Денис Малюська під час телемарафону заявив про необхідність залучення до оборони країни усіх спроможних громадян, включно з тими, хто раніше мав проблеми із законом. Міністр хоче прирівняти ув'язнених та звичайних громадян до мобілізації в армію.

За словами міністра, Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки повинні визначати придатність кожного громадянина до служби. За його словами, місія оборони держави не повинна бути обмежена минулими помилками чи судимостями.

Малюська також звернув увагу на важливість інтеграції цих громадян в оборонні зусилля, аргументуючи, що попередні помилки не повинні ставати перешкодою для виконання громадянського боргу. Наразі у Мін'юсті розглядають десятки тисяч людей, які можуть долучитися до оборони, і не бачать причин, чому вони не повинні це робити.

Проєкт закону про мобілізацію, що прийнято у першому читанні, містить певну кількість каральних і заборонювальних норм. Які саме з них не мають бути прийняті та чого чекати у підсумку, розповідає політтехнолог Борис Тізенгаузен.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.