Законопроєкт про мобілізацію: які зміни плануються і коли документ розглянуть у Раді

Читать на русском

У законопроєкт також планують внести низку правок

Читать на русском
Коли законопроєкт про мобілізацію можуть розглянути у другому читанні
Мобілізація в Україні

У законопроєкт також планують внести низку правок

Законопроєкт про мобілізацію невдовзі розглянуть у другому читанні. Останній термін, до якого прийматимуть правки до документа, датується 21 лютого. Тож цього тижня законопроєкт має високі шанси бути ухваленим.

Про те, коли у Верховній Раді можуть розглянути законопроєкт про мобілізацію, розповів глава комітету з питань соцполітики та захисту прав ветеранів Михайло Цимбалюк. Також він повідомив, що до документа планують внести ряд правок. 

За словами Цимбалюка, правки до документа прийматимуть включно до 21 лютого. Після цього відбудеться його голосування.

"Я сподіваюся, що ще цього тижня у Верховної Ради є шанс проголосувати за законопроєкт про мобілізацію у другому читанні. 21 лютого крайній день подачі поправок. Якщо фахово спрацює, а для цього є всі підстави, Комітет з нацбезпеки оборони й розвідки, і ще цього тижня можна розглянути в другому читанні", – повідомив Цимбалюк.

Які пункти законопроєкту можуть змінити?

Найбільш дискусійними залишаються пункти щодо демобілізації та ротації бійців ЗСУ. Також під питанням залишається відстрочка від мобілізації осіб з інвалідністю та звільнення від призову викладачів вищих навчальних закладів.

Цимбалюк прогнозує, що питання демобілізації строковиків стане одним із найгостріших у публічних дискусіях. Він закликає до негайного звільнення строковиків, які вже відслужили декілька місяців або навіть років.

"Вони цього заслуговують, вони прослужили декілька місяців, а дехто декілька років. І їхній термін відстрочки має бути 12 місяців, щоб вони могли влаштувати своє цивільне життя, а дехто з них і підписати контракт на продовження служби", – підкреслює нардеп.

Також він наголошує на складності питання догляду за особами з інвалідністю в контексті нового законопроєкту про мобілізацію. Він підкреслює, що людина з інвалідністю має право самостійно обирати, хто буде за нею доглядати.

"Це одна особа з-поміж родичів, близьких родичів. Але ще раз наголошу – це має бути лише одна особа, яку визначить сама людина, за якою потрібен догляд. Але це має бути закріплено в цьому законі. Навколо цього тривають дискусії. І я думаю, що ми знайдемо спільну думку. Бо особа з інвалідністю має право на догляд", – повідомив Цимбалюк.

У Раді розглядають можливість надання відстрочки від мобілізації для викладачів закладів вищої освіти. Таких осіб небагато.

"І докторанти, які на контрактній формі навчання, теж мають право на відстрочку. Те, що їх велика кількість, то це, мабуть, не їхня вина. Це вина уряду, який давав вищим навчальним закладам квоти, тобто ліцензійні умови. Можна говорити про те, що з наступного року буде обмежена кількість, але це вже інша історія. Але ті, хто сплатив кошти та навчається, повинні завершити навчання", – додав Цимбалюк.

Окремо Цимбалюк наголосив на питанні демобілізації та ротації бійців ЗСУ. Він вважає, що термін у 36 задовгий і пропонує його скоротити до 18 місяців. 

"Ми пропонуємо 18 місяців, якщо 12 з них боєць перебував в зоні бойових дій. Це буде справедливо. І ротація – за який період. А для цього потрібна певна кількість людей, щоби можна було ротувати ті підрозділи, які сьогодні на території виконання бойового завдання, могли відходити на відпочинок, мати право поновитися і відпочити", – додає Цимбалюк.

Законопроєкт про мобілізацію: що відомо

Верховна Рада України 7 лютого ухвалила у першому читанні законопроєкт №10449. За це рішення проголосували 243 депутати. Законопроєкт був прийнятий без пропозицій Комітету ВР з питань оборони. Парламентарі отримали 14 днів на внесення пропозицій до тексту документа.

За словами глави фракції “Слуга народу” Давида Арахамії, до другого читання будуть переглянуті деякі положення контроверсійного документа. Основний акцент зроблять на трьох питаннях: служба людей з інвалідністю та тих, хто за ними доглядає, відстрочка для аспірантів-контрактників та блокування рахунків ухилянтів. Водночас деякі норми проєкту не мають підтримки у парламенті.

Пізніше нардеп з “Голосу” Ярослав Железняк заявив, що за відповідний законопроєкт можуть проголосувати до кінця лютого, підписати на початку березня, а вступити в дію він може вже на початку квітня. Втім, велика кількість поданих правок може сповільнити процес розгляду.

Нагадаємо також, що вже довгий час ми чуємо про потребу у 500 000 мобілізованих. Проте, що насправді думає про цю цифру ветеран війни, Юрій Гудименко, та щодо необхідних для цього 500 мільярдів гривень? Долучайтеся до нашого відео, щоб отримати обґрунтовані відповіді та зрозуміти суть цього питання.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.