Це перший випадок, коли британський лідер прямо говорить про таку ініціативу
Велика Британія готова відігравати ключову роль у гарантуванні безпеки України. Прем’єр-міністр Кір Стармер заявив, що його країна не лише підтримуватиме Київ фінансово, а й розглядає можливість розміщення миротворчих військ. Це перший випадок, коли британський лідер прямо говорить про таку ініціативу.
Про відправку військ в Україну Стармер написав у своїй статті для The Telegraph. Він наголосив, що рішення про розміщення військових не є легковажним, адже воно несе потенційні ризики для британських солдатів. Водночас прем’єр переконаний: безпека України – це безпека всього європейського континенту.
"Я не кажу це легковажно. Я дуже глибоко відчуваю відповідальність, пов'язану з потенційною загрозою для британських військовослужбовців. Проте будь-яка роль у допомозі гарантувати безпеку України - це допомога у гарантуванні безпеки нашого континенту і безпеки цієї країни. Кінець війни, коли він настане, не може бути просто тимчасовою паузою перед тим, як Путін знову нападе", - йдеться у заяві Стармера.
Також відомо, що 17 лютого Кір Стармер візьме участь в екстреному саміті європейських лідерів у Парижі. За інформацією ЗМІ, на зустрічі обговорюватиметься питання автоматичного вступу України в НАТО у разі нового нападу Росії.
Європа таємно працює над планом відправки військ в Україну для того, щоб гарантувати безпеку після військового конфлікту, пише The Associated Press. Переговори про відправку військ відбуваються цілком таємно. Очолюють цю ініціативу Велика Британія та Франція, хоча конкретні деталі поки залишаються невідомими. Учасники переговорів намагаються уникати зайвої публічності, щоб не дати правителю Росії Володимиру Путіну можливість використати таємні перемовини у своїх інтересах, якщо він все ж погодиться на переговори про припинення війни, яку розв’язав три роки тому.
Потенційний розмір контингенту визначатиметься деталями мирної угоди міжУкраїною та РФ. Зеленський наполягає на залученні не менше 100-150 тисяч військових. У ЗМІ також згадується варіант із 30-40 тисячами бійців, але жодні цифри офіційно не підтверджені. Окрім цього, Україна вимагає не лише наземних військ, а й авіаційної підтримки.