У Талліна немає плану Б на випадок поразки України, - прем’єрка Кая Каллан

Читать на русском

Кая Каллас закликає союзників виділяти приблизно 1 % ВВП на підтримку Києва, щоб гарантувати програш Кремля

Читать на русском
Кая Каллан
Естонія вважає себе прифронтовою територією

Кая Каллас закликає союзників виділяти приблизно 1 % ВВП на підтримку Києва, щоб гарантувати програш Кремля

Прем’єр-міністрка Естонії Кая Каллас закликає країни НАТО наростити рівень підтримки України, щоб забезпечити перемогу над Росією. За її словами, це можливо, якщо Захід виділятиме хоча б 1 % ВВП щороку, як це робить Таллін. Естонія вважає себе прифронтовою країною, через кордон якої ворог готується до розширення агресії проти Заходу.

Кая Каллас заявляє, що Талліна вже збільшив своє фінансування України до 1%, повідомляє BBC. За її словами, поразка Росії в загарбницькій війні є життєво важливою для безпеки Європи.

«У нас немає "плану Б" щодо російської перемоги, тому що тоді ми перестали б зосереджуватися на "плані А" — допомогти Україні відбити російське вторгнення. Ми не маємо піддаватися песимізму. Перемога в Україні — це не лише територія. Якщо Україна приєднається до НАТО, навіть без частини території, то це перемога, тому що вона буде під парасолькою НАТО», — заявила Кая Каллан.

Прем’єрка зазначає, що естонці, як і інші народи Балтії, чудово усвідомлюють, що Кремль готуватиме агресії проти них, щойно зможе здобути хоч якусь перемогу в Україні. Вона наголошує, що Росія вже веде гібридну війну проти країн Заходу, метою якої є дестабілізація європейського суспільства.

«Росія хоче посіяти страх у наших суспільствах. Ми бачимо різні гібридні атаки в багатьох частинах ЄС», — каже вона.

Гібридна війна проти країн Балтії

23 травня, водночас із проведенням навчань із застосування тактичної ядерної зброї, Міністерство оборони Росії запропонувало уряду окупантів переглянути кордони в Балтійському морі, оскільки «географічні умови змінилися». Йдеться про розширення своєї акваторії коштом Естонії та Литви. Пізніше російські прикордонники зняли розмежувальні буї в гирлі Нарви, провокуючи Таллін. ЄС та США засудили дії Кремля, як спробу ескалації.

Територіальні претензії є лише частиною гібридних тактик РФ. Раніше вони активно застосовували системи РЕБ у Калінінграді, щоб чинити перешкоди руху цивільної авіації в Північній Європі. Водночас самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко веде гібридну війну проти Польщі, використовуючи мігрантів, як живу зброю, щоби поширити антимігрантські настрої та спровокувати Варшаву на жорстокість.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.