Солдати НАТО вже в Україні, це не призводить до ескалації війни – прем’єр-міністр Естонії

Читать на русском

За словами прем'єрки Естонії Каї Каллас, інші країни не повинні боятися відправляти військових до України

Читать на русском
Кая Каллас
Фото: 114 Обр ТРО, Eero Vabamägi

За словами прем'єрки Естонії Каї Каллас, інші країни не повинні боятися відправляти військових до України

Ряд країн-членів НАТО вже відправили свої війська до України - вони почали навчати ЗСУ на нашій території. За словами прем'єра Естонії Каї Каллас, інші країни теж не повинні боятися цього. Вона додала, що у випадку, якщо російський снаряд потрапить до іноземних інструкторів, це не означатиме автоматичного застосування п'ятої статті альянсу про колективну оборону.

Про це Каллас повідомила в інтерв'ю Financial Times. На думку Каллас, російська пропаганда і так каже, що російські військові воюють проти НАТО в Україні, тому "РФ і так може напасти, якщо вони цього захочуть". 

Кая Каллас повідомила журналістам, що в Україні присутні інструктори, які тренують українських солдатів "на місці". Вони діяли незалежно і на власний ризик. Вона також пояснила, чому потенційні атаки Росії на персонал НАТО не означатимуть автоматичне застосування 5 статті НАТО про колективну оборону.

"Я не можу уявити, що якщо там хтось постраждає, країни, що направили своїх людей, скажуть: "Це п'ята стаття, давайте ... бомбити Росію". Це так не працює, це не автоматично. Такі побоювання є безпідставними. Якщо ви посилаєте своїх людей допомагати українцям, ви усвідомлюєте, що країна у стані війни, і йдете в зону ризику", — пояснила естонська прем’єрка.

З її слів, Україні потрібно підготувати сотні тисяч військових у найближчі місяці, і було б ефективніше робити це в Україні, а не витрачати час на транспортування солдатів до Польщі чи Німеччини, а потім назад. Генерал Чарльз Браун, голова Об'єднаного комітету начальників штабів США, раніше припустив, що європейці з часом можуть надіслати більше військових в Україну.

В Естонії таке рішення вимагатиме схвалення парламенту, але наразі в країні триває відкрита публічна дискусія. Балтійські країни заявляють, що їхня безпека безпосередньо залежить від успіху України. Вони побоюються, що поразка України спонукає Путіна перевірити єдність НАТО в їхньому регіоні.

"Російська пропаганда орієнтована на війну з НАТО, тому їм не потрібні виправдання. Що б ми не робили на нашій стороні... Якщо вони захочуть напасти, вони нападуть", — резюмувала Каллас.

Вона також підкреслила, що в Європі досі немає єдності щодо перемоги України; деякі країни досі бажають лише, щоб "Україна не програла". У такому випадку відсутні стратегія і тактика для перемоги Києва. У Естонії є лише одне бажання — перемога України, акцентувала політикиня.

Наскільки можливе введення військ НАТО в Україну

Раніше члени НАТО публічно відкидали подібні ідеї, побоюючись прямого зіткнення з Росією. Однак у лютому президент Франції Еммануель Макрон підняв питання про необхідність розгляду такого сценарію. Сам Макрон заявляв про можливість введення військ в Україну, але не надавав конкретних деталей.

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск нещодавно заявив, що на території України вже присутній певний контингент представників Північноатлантичного альянсу, включаючи інструкторів і спостерігачів. Щоправда, він не уточнив, солдати яких країн і в якій кількості присутні в Україні.

Раніше президент Польщі Анджей Дуда також підтвердив, що питання відправки військ НАТО в Україну будуть обговорювати на зустрічі у Парижі. Він додав, що ця ідея стала найбільш дискусійною. Дуда також повідомив, що консенсусу щодо відправлення західних військових немає. 

Зі свого боку, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив інформаційному агентству AP, що військовий Альянс не планує надсилати війська НАТО в Україну, яку атакує Росія. Таке рішення має бути прийнято одноголосно всіма державами-членами НАТО.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.