Китай не послабив тиск на Японію після заяви про Тайвань: міністр Ван І додав пекла новою заявою

Після заяв Токіо про можливість самооборони у разі кризи навколо Тайваню Китай різко посилив тиск на Японію. Міністр закордонних справ Ван І попередив, що провокації під приводом Тайваню обернуться проблемами для самої Японії, а китайські кораблі вже зайшли в її територіальні води

Китай погрожує Японії через Тайвань
Китай погрожує Японії через Тайвань: Ван І загострив риторику, Пекін відправив кораблі в японські води

Китай продовжує нарощувати політичний та військовий тиск на Японію. Це стає очевидним після заяв прем’єр-міністерки Санае Такаїчі про можливість застосування Токіо права на колективну самооборону у разі кризи навколо Тайваню. Міністр закордонних справ Китаю Ван І виступив із новою різкою заявою, фактично звинувативши Японію в нагнітанні ситуації.

"Припиніть пропаганду про те, що "надзвичайна ситуація з Тайванем - це надзвичайна ситуація для Японії". Насправді провокувати проблеми під приводом Тайваню - означає накликати неприємності на саму Японію" - заявив він, його цитує Сlash Report.

Пекін відповів діями

Китай демонстративно загострив відносини з Токіо. 16 листопада китайські військові кораблі увійшли до територіальних вод Японії - це стало першим силовим сигналом Пекіна на адресу японського уряду. Окрім того, влада КНР рекомендувала громадянам утриматися від поїздок до Японії, а студентів, які навчаються в японських університетах, попередили про можливі ризики через "підвищену напругу".

На тлі ескалації Тайвань активізує власну оборону. Острів розпочав розповсюдження мільйонів примірників оновленого посібника з цивільного захисту серед усіх домогосподарств, повідомляє Reuters.  Посібник презентували у вересні. Це вперше в історії країни. Документ містить:

  • інструкції на випадок контакту з ворожими військовими;
  • попередження, що будь-які заяви про "капітуляцію Тайваню" слід вважати фейком;
  • поради щодо пошуку бомбосховищ;
  • правила підготовки аварійних комплектів.

Упродовж року Пекін послідовно нарощував військову присутність навколо острова. 10 березня Китай заявив про прагнення "мирного возз’єднання". 17 березня провів масштабні навчання, назвавши їх "покаранням за сепаратизм”.

26 травня стало відомо, що КНР посилила здатність до можливого нападу завдяки новим повітряним операціям, артилерії та десантним підрозділам. 8 серпня Тайвань зафіксував біля своїх берегів 57 китайських літаків, шість суден та чотири кораблі ВМС і берегової охорони Китаю. 7 листопада стало відомо про майбутню поставку Тайваню американських розвідувально-ударних дронів MQ-9B SkyGuardian у 2026 році. Напруження зростає. Експерти зазначають, що одночасне загострення відносин Китаю з Тайванем і Японією створює небезпечну конфігурацію у всьому регіоні.

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити