У Сирії одна з нацменшин попросила Ізраїль приєднати до себе її села

Друзька громада побоюється переслідувань з боку ісламістів, які прийшли до влади після падіння режиму Башара Асада

Сирія
У Сирії не всі задоволені падінням режиму Башара Асада

Жителі шести сіл на півдні Сирії попросили Ізраїль приєднати до себе їхню територію та поширити свій суверенітет на їхні населені пункти. Йдеться про друзьку меншість. Вони заявили, що хочуть перебувати під ізраїльським правлінням та попросили Єрусалим не залишати села на півдні Сирії.

Про це пише Jewish Press. Видання наголошує, що друзи побоюються переслідувань з боку ісламістів, які прийшли до влади в Сирії після падіння режиму Башара Асада. На зібранні мешканці звернулися до Ізраїлю з проханням анексувати буферну зону.

У 1967 році Ізраїль зайняв частину Голанських висот у ході Шестиденної війни та анексував їх у наступні роки, внаслідок чого чотири сирійські друзькі поселення стали частиною єврейської держави. Зараз там проживає близько 24 тисяч осіб. Загальна друзька громада Ізраїлю перевищує 250 тисяч осіб. Вони мешкають переважно в Галілеї.

12 грудня прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу зустрівся з духовним лідером ізраїльської друзької громади Мавафеком Таріфом. Вони обговорили підтримання стабільності та безпеки у місцях компактного проживання друзив на півдні Сирії.

У 2010 році, до початку громадянської війни в Сирії, друзька громада налічувала близько 700 тисяч осіб, що становило близько 3% населення. Майже половина з них проживала в провінції Ес-Сувейда. Там друзи становили близько 90% населення поряд із християнською меншиною.

До слова, друзи - це арабський етнос, який сповідує власний різновид ісламу і проживає в Сирії, Лівані, Йорданії та Ізраїлі. В Ізраїлі вони, на відміну від інших арабів, лояльні до влади.

Ізраїль б'є по Сирії

10 грудня, на тлі падіння режиму президента Башара Асада, Ізраїль завдав ударів по найбільших авіабазах Сирії та інших військових об'єктах. В результаті знищена інфраструктура, десятки вертольотів та винищувачів. Загалом під прицілом опинилися близько 250 військових цілей.

Крім того, завдав низки ударів по штабу полку сил спеціального призначення у місті Ель-Камишли провінції Хасеке на північному сході Сирії. Також ракетні удари були завдані по півночі Дамаска.

Нагадаємо, раптовий крах режиму Башара Асада в Сирії, який Росія активно підтримувала з 2015 року, став серйозним політичним провалом Кремля. Ця подія породила нову кризу для Москви, яка прагне зберегти свої військові бази та геополітичний вплив у Сирії. Ситуація може призвести до значних геополітичних втрат для Росії та погіршити її репутацію як союзника.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube