Армія оборони Ізраїлю вважає, що після ослаблення іранських проксі-угруповань на Близькому Сході та падіння режиму Башара Асада в Сирії з'явилася можливість завдати удару по ядерних об'єктах Ірану. Про це заявили в четвер, 12 грудня ізраїльські військові чиновники
Ізраїльські військові повідомили, що бачать можливості для ударів по військовим ядерним об'єктам Ірану. Це стало можливим після стрімкого падіння режиму Башара Асада та послаблення системи протиповітряної оборони у Сирії та Ірані.
Як пише The Times of Israel, після повалення режиму Асаду понад 85% зенітних систем в Сирії було знищено в результаті авіаударів Ізраїлю. На даний час ізраїльські літаки та безпілотники мають повну перевагу в повітрі. ЦАХАЛ бачить можливості для послаблення ядерної програми Ірану. Тому ізраїльські військово-повітряні сили ведуть підготовку до потенційних ударів по Ірану з метою вразити ядерні об'єкти країни.
Армія оборони Ізраїлю вважає, що Іран, який відчуває ізоляцію після падіння режиму Асада, може просунутися у своїй ядерній програмі та розробити ядерну зброю. Військові заявляють, що Іран намагається замінити свої засоби стримування.
Також видання нагадує, що Іран завжди заперечував, що прагне отримати ядерну зброю, і заявляє, що його космічна програма і ядерна діяльність мають суто цивільні цілі. Однак американські спецслужби й МАГАТЕ стверджують, що Іран мав організовану військову ядерну програму до 2003 року і продовжував її розвивати. Ізраїль стверджує, що Ісламська Республіка ніколи по-справжньому не відмовлялася від своєї програми створення ядерної зброї, а багато її ядерних об'єктів поховані під добре укріпленими горами.
Армія Ізраїлю у ніч проти 26 жовтня атакувала ракетами територію Ірану. Вибухи лунали у Тегерані. Як заявили в ЦАХАЛ, це відповідь на іранську атаку, здійснену на початку жовтня цього року.
Удари Ізраїлю вивели з ладу критичний компонент іранської програми балістичних ракет. Тепер Тегеран не зможе виготовляти "балістику" самостійно майже рік, що значно зменшить обстріли. Також під час удару були виведені з ладу системи ППО, пошкоджені ядерні та енергетичні об'єкти Ірану.
Ситуація на Близькому Сході, за оцінкою обраного президента США Дональда Трампа, залишається нестабільною. Він не виключив можливості початку нової війни між Сполученими Штатами та Іраном.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.