Ізраїль атакував найбільші авіабази Сирії: які цілі знищені

ЦАХАЛ, зокрема, вдарив по центру управління радіоелектронної боротьби та військовому аеродрому, де базувалися вертольоти збройних сил Сирії

сирія
Ракетні удари були завдані й по Дамаска

Ізраїль в ніч на вівторок, 10 грудня, на тлі падіння режиму президента Башара Асада завдав ударів по найбільших авіабазах Сирії та інших військових об'єктах. Знищена інфраструктура, десятки вертольотів та винищувачів. Загалом під прицілом опинилися близько 250 військових цілей.

Про це повідомляє телеканал Al Arabiya з посиланням на два джерела в силових структурах. Зазначається, що цієї ночі були атаковані найбільші авіабази у Сирії.

Крім того, за даними телеканалу, Ізраїль завдав низки ударів по штабу полку сил спеціального призначення у місті Ель-Камишли провінції Хасеке на північному сході Сирії. Також ракетні удари завдали по півночі Дамаска. Крім того, за даними ЗМІ, під обстрілом опинилося місто Хомс.

Телеканал Al Mayadeen заявив про бомбардування науково-дослідних центрів у Джемраї та Масьяфі. За його даними, Ізраїль вдарив по центру управління радіоелектронної боротьби та військовому аеродрому, де базувалися вертольоти збройних сил Сирії. Обидва об'єкти розташовані в районі Акраба на південному сході сирійської столиці. Про жертви не повідомляється. Крім того, за даними ЗМІ, бронетанкові підрозділи ЦАХАЛ знаходяться вже за 25 км від Дамаска.

Чому Ізраїль б'є по Сирії після падіння режиму Асада

9 грудня Ізраїль завдав ударів по потенційних місцях зберігання хімічної зброї в Сирії. Міністр закордонних справ Ізраїлю Гідеон Саар заявив, що ці дії спрямовані на те, щоб запобігти потраплянню небезпечної зброї до рук екстремістів. За його словами, удари по об'єктах, пов'язаних із хімічною зброєю та ракетними технологіями, є частиною заходів безпеки після падіння режиму Башара Асада.

Так, ізраїльські літаки атакували декілька об’єктів у Сирії, зокрема в районі Дамаска. Ці удари торкнулися інфраструктури, яка, ймовірно, використовувалася для розробки ракетних систем за участю іранських спеціалістів. Водночас Сирійська обсерваторія з прав людини підтвердила, що атаки охопили як прибережні райони, так і південь країни.

Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) закликала сирійську владу забезпечити надійний контроль над усіма матеріалами, які можуть бути використані для створення хімічної зброї. Водночас аналітики нагадують, що попри знищення частини арсеналу, Сирія, ймовірно, зберегла приховані запаси цієї небезпечної зброї.

Нагадаємо, 8 грудня повстанці цілком захопили столицю країни Дамаск та оголосили про повне повалення режиму Асада. Опозиція вже заявила, що у Сирії прийшов кінець темним часам і почалася нова, світла епоха. Це сталося після 50 років гноблення та 13 років злочинності. Сам Асад з країни втік.

Швидкий крах сирійського режиму, підтримуваного Росією з 2015 року, став серйозним ударом по геополітичних амбіціях Москви. Втрата ключових військових баз і зменшення впливу на Близькому Сході ускладнюють зусилля Кремля у створенні багатополярного світу. Інформатор розбирався, чому крах режиму у Сирії болючий саме для Росії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube