У Сирії призначено очільника перехідного уряду: хто ним став

Мохаммед аль-Башир керуватиме країною в період перехідного етапу

Мохаммед аль-Башир, Сирія
У Сирії призначено очільника перехідного уряду

У Сирії визначились з главою перехідного уряду, який очолить країну. Після падіння режиму Башара Асада країною керуватиме Мохаммед аль-Башир. Він у 2021 році долучився до лав революціонерів у військовій сфері.

Про те, що у Сирії призначено очільника перехідного уряду, пише видання Al Jazeera. Зазначається, що кандидатура аль-Башира є прийнятнішою для США, ніж аль-Джулані, організацію якого американці оголосили терористичною.

Хто такий Мохаммед аль-Башир?

Мохаммед аль-Башир — сирійський інженер і політик, який у січні почав виконувати обов’язки п’ятого прем’єр-міністра самопроголошеної адміністрації HTS — Сирійського уряду порятунку.

За інформацією, оприлюдненою урядом порятунку, він народився у 1986 році в регіоні Джабаль Завія, провінція Ідліб. Аль-Башир має кілька кваліфікацій у галузі інженерії, права та адміністративного планування.

У 2007 році він здобув ступінь у галузі електронної та електротехнічної інженерії зі спеціалізацією в телекомунікаціях в Університеті Алеппо. У 2010 році завершив поглиблений курс англійської мови, організований міністерством освіти. У 2021 році здобув ступінь із шаріату та права з відзнакою в Університеті Ідліба. Того ж року отримав сертифікат з адміністративного планування та проєктного менеджменту в Сирійській міжнародній академії з навчання, мов і консалтингу.

Він працював інженером, який здійснював нагляд за будівництвом газового заводу, що належить Сирійській газовій компанії.

У 2021 році після сирійського повстання проти Башара Асада аль-Башир залишив роботу в урядових установах і, за даними його резюме, "приєднався до лав революціонерів у військовій сфері". У період із 2022 по 2023 рік він обіймав посаду міністра розвитку та гуманітарних питань в адміністрації свого попередника Алі Кеди.

У січні 2024 року рада уряду порятунку обрала його прем’єр-міністром. Його передвиборча програма передбачала впровадження електронного уряду та автоматизацію державних послуг.

Під час його керівництва було знижено податки на нерухомість, послаблено планувальні регуляції та розпочато консультації щодо розширення містобудівного плану Ідліба.

У листопаді, коли HTS та інші сирійські повстанські угруповання розпочали наступ на північному заході Сирії й захопили Алеппо, аль-Башир на пресконференції заявив, що ця операція була відповіддю на атаки сирійського режиму на цивільне населення, через які, за його словами, "десятки тисяч" людей були змушені покинути свої домівки.

4 грудня він прибув до Алеппо, щоб особисто наглядати за відкриттям урядових установ, подякувавши співробітникам із попередніх адміністрацій, які повернулися до роботи. У понеділок, після падіння режиму Асада, аль-Башир отримав завдання сформувати перехідний уряд.

Падіння уряду Асада

У Сирії 8 грудня відбувся переломний момент - повстанці цілком захопили столицю країни Дамаск та оголосили про повне повалення режиму Башара Асада. Військова опозиція вже заявила, що у Сирії прийшов кінець темним часам і почалася нова, світла епоха. Це сталося після 50 років гноблення. Сам Асад з країни втік і, попередньо, міг розбитися на літаку. Разом з ним тікають у паніці ЗС РФ, що є, як заявив Дональд Трамп, найкращим, що лише могло статися з ними.

Росія та Іран вже підраховують геополітичні збитки. Туреччина - у виграші, а Ізраїль спантеличений: замість формально ворожої, але передбачуваної країни (практично - монархії, якою клан Асадів правив понад 50 років), під боком може з'явитися ворожіша держава під керівництвом ісламістських угруповань. Інформатор пояснював, чому крах режиму у Сирії болючий саме для Росії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube