У Раді з'явився проєкт закону про покарання водіїв за порушення ПДР щодо переваги спецтранспорту: який розмір штрафів

Законопроєкт №11111 передбачає підвищений штраф за ряд окремих порушень

Водії і карета швидкої допомоги
У Раді готують нові штрафи українським водіям за порушення ПДР

У Верховній Раді зареєстровано проєкт закону, яким пропонується суттєво посилити відповідальність водіїв за ненадання переваги у русі спецтранспорту, який має на це право. Йдеться зокрема про випадки, коли водії відмовляються пропускати карету швидкої допомоги, пожежників, рятувальників.

Зареєстрований законопроєкт №11111 передбачає штраф від 17 до 25,5 тисяч гривень та позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року за ненадання переваги у русі автомобілям цілого ряду служб. Такі штрафи пропонують у випадку, якщо не було загрози життю. Йдеться зокрема про транспорт таких служб:

  • аварійно-рятувальних служб,
  • карет швидкої медичної допомоги,
  • пожежної охорони,
  • поліції, що рухаються з увімкненими спеціальними світловими або звуковими сигнальними пристроями.
  • маршрутним транспортним засобам, зокрема транспортним засобам, що залучені для перевезення груп дітей, у тому числі за порушення правил руху і зупинки на смузі для маршрутних транспортних засобів.

Штраф від 34 до 51 тисяч гривень та позбавлення права керування транспортними засобами на строк від п’яти до десяти років пропонують, якщо загроза життю існувала. У цьому випадку важкість "штрафу" визначатиметься тим, наскільки порушення спричинили або могли спричинити створення загрози життю та/або здоров’ю фізичних осіб.

Автори проєкту обґрунтовують його необхідність тим, що чинні штрафи за ненадання переваги спеціальним автомобілям (680 гривень) не відповідають можливій шкоді, завданій таким правопорушенням. У країнах США та ЄС штрафи за подібні порушення у буквальному сенсі - драконівські. 

Інші штрафи для водіїв

Щоб захистити українців від недобросовісних продавців вживаних автівок, у Верховній Раді України зареєстровано законопроект №10216. Цей документ пропонує ввести жорсткі санкції за фальсифікацію пробігу транспортних засобів, що виставляються на продаж.

Законопроектом передбачено штраф за скручування спідометра від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Це еквівалентно 8500 - 17 000 гривень.

Раніше МВС України повідомлило про відновлення можливості сплати штрафів за адміністративні порушення правил дорожнього руху, зафіксовані комплексами автоматичної фіксації. При сплаті протягом 10 банківських днів з моменту отримання постанови діє знижка 50%.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Початок війни у 2014 році змусив медичних працівників шукати нові методи роботи з травмами, оскільки попередні 70 років мирного часу не підготували їх до таких викликів. Для досвідченого фізичного терапевта Єлізавети Копєйкіної ця проблема стала особливо актуальною, і вона присвятила свою магістерську роботу допомозі військовим. Дізнаймося більше про цю тему з її власного досвіду.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube