Новий закон передбачає посилення покарання за перевищення швидкості
В Україні з 17 березня запрацюють нові норми закону для зменшення кількості смертей на дорогах. Це стосується і п'яних водіїв на дорогах.
Про це на брифінгу заявив заступник внутрішніх справ України Антон Геращенко, - передає Інформатор .
У приклад Геращенко продемонстрував відео сьогоднішньої аварії в Києві,де у водія виявили більш ніж у 10 разів вище норми алкоголю в крові, він позбавив життя двох людей.
«Водій-вбивця вже затриманий, поліція і прокуратура будуть просити суд, щоб його ізолювали від суспільства на час слідства. На жаль, цю особа судитимуть ще за старим законом. За рішенням суду він максимально отримає 10 років позбавлення волі. Коли набере чинності новий закон, а це буде вже в середу, тоді така людина отримала би вже 12 років і не могла би сподіватися на амністію», - пояснив Геращенко.
За його словами, нові закони спрямовані виключно на те, щоб попередити випадки ДТП на дорогах України, зменшити кількість п'яних водіїв і зменшити кількість жертв.
Якщо раніше відповідальність за керування в стані алкогольного сп'яніння вперше передбачала штраф - 10 200 гривень і позбавлення права керування на рік, то тепер таке саме правопорушення вперше тягне за собою штраф у розмірі 17 000 гривень.Якщо особа раптом протягом року здійснює таке правопорушення, то вона повинна сплатити штраф - 34 000 гривень,транспортний засіб вилучається на три роки.
Перший заступник начальника департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький зазначив, що новий закон передбачає нові санкції - адміністративний арешт та оплатне вилучення транспортного засобу.
«Суд під час прийняття рішення з огляду на особистість правопорушника, враховуючи його майновий стан може визначити покарання у вигляді адміністративного арешту.Оплатне вилучення транспортного засобу - це процедура, за якою за рішенням суду автомобіль вилучається у власника, що реалізується на аукціоні, а виручені кошти повертаються власнику», - пояснив Білошицький.
За його словами, якщо особа в третій раз за рік сідає за кермо в стані алкогольного сп'яніння, то штраф зростає до 51 000 гривень,з адміністративним арештом до 15 діб, а також передбачається конфіскація транспортного засобу - безоплатне вилучення.
Крім того, якщо мова йде про ДТП з постраждалими, то тепер впроваджується окремий кваліфікований склад злочину.
«Це означає, якщо людина перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, скоїла ДТП, що призвело до травми або загибелі потерпілих, то порушник не може розраховувати на умовно-дострокове звільнення, амністію або помилування. Порушник не зможе уникнути відповідальності через каяття, примирення або передавання порушника на поруки», - роз'яснив Білошицький.
Новий закон передбачає посилення покарання за перевищення швидкості,невикористання ременів безпеки або мотошоломів, брудні, неосвітлені встановлені з порушенням номерні знаки.
Для пішоходів і велосипедистів, які порушують правила дорожнього руху, також посилили покарання. Перехід в невстановленому місці або на заборонений сигнал світлофора / регулювальника буде коштувати 255 гривень, раніше була 51 гривня. Порушення правил велосипедистом - 340 гривень. Повторне порушення ПДР велосипедистом або пішоходом - 850 гривень штрафу.
Законом вносяться зміни щодо використання автомобілів без кольорографічних схем, розпізнавальних знаків і написів. Раніше такої норми не було передбачено в законі, а тепер це дозволяється. Йдеться про автомобілі «Фантом».
«Вже придбані 4 таких автомобілі, на них встановлюється обладнання, і вони будуть працювати в тестовому режимі. Такі автомобілі покликані фіксувати порушення безпосередньо в русі. Законом вносяться зміни про попередження водіїв про те, що саме на цій ділянці дороги ведеться робота з фіксування порушень», - резюмував Білошицький.
Нагадаємо, в Україні планують раптово зупиняти автомобілі і перевіряти водіїв на стан алкогольного сп'яніння. Крім того, в Києві п'яний водій позашляховика розтрощив легковик,є загиблі.
Раніше Інформатор писав, що Верховна Рада України на тлі резонансного ДТП під Києвом, яке забрало життя чотирьох осіб, схвалила проект закону № 2695 про посилення відповідальності за п'яне водіння.