У Раді пропонують карати командирів, які втратили на полі бою понад половину підлеглих - законопроєкт

Авторами законопроєкту є шестеро депутатів з тимчасової слідчої комісії, яка розслідує факти порушення законодавства у ЗСУ

Військові на фронті, депутати
Новий законопроєкт передбачає посилення особистої відповідальності командирів за життя бійців на фронті

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 11077, який передбачає посилення відповідальності командира за життя і безпеку підлеглих під час виконання бойового завдання. Якщо втрата складає понад 50% - покарання для того, хто віддав наказ, має бути суворішим. Також передбачається кримінальна відповідальність за віддання явно злочинного наказу.

Як видно з інформації на офіційному сайті Верховної Ради України, законопроєкт  № 11077 зареєстрували 12 березня. Його має розглянути Комітет ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки та інші комітети.

Авторами документу є шестеро депутатів. Троє - від "Слуги народу":  Анна Скороход, Юлія Яцик, Сргій Кузьміних. До нього також долучились Михайло Соколов від "Батьківщини", Анатолій Бурміч, обраний за списком "Опозиційної платформи "За життя" та Михайло Макаренко від цієї ж партії. 

У законопроєкті йдеться про те, що Тимчасова слідча комісія, членами якої є ця шістка парламентарів, вносить свої пропозиції щодо покращення умов проходження служби. Зокрема вони пропонують заборонити використання підрозділу без здійснення його бойового злагодження. І ще - передбачити особливості висловлення недовіри командиру особовим складом та кримінальну відповідальність за віддання явно злочинного наказу.

Кримінальна відповідальність, за задумом авторів законопроєкту, має також бути за:

  • невиплату військовослужбовцям грошового забезпечення чи інших установлених законом виплат і додаткових винагород; 
  • подання командиром завідомо неправдивої інформації про самовільне залишення частини.

Проєктом також пропонується унормувати подачі рапортів та відповідальність за неприйняття рапорту. Окрім цього, передбачається призов на військову службу під час мобілізації засуджених та ув’язнених, які не вчинили тяжкі злочини проти життя і здоров’я особи та деяких інших злочинів. 

 Нові закони для військових 

12 березня президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №10448, яким виправляли норму закону щодо військовослужбовців в частині забезпечення їх права на біологічне батьківство чи материнство. Цей документ скасовує обмеження на безплатне зберігання сперми або яйцеклітин військових - тепер після загибелі людини матеріал триматимуть у кріокамерах три роки, а далі - за оплату. Крім того, клітини можна використовувати після загибелі героя, якщо він розпорядився про це за життя. 

Є інформація, що Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки у вівторок, 12 березня, розпочав розгляд правок до мобілізаційного законопроєкту №10449. Під час голосування Комітет виключив з документа всі обмеження для так званих "ухилянтів". Після цього засідання перервалося.

Також стало відомо, що Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки відхилив в законопроєкті №10449 правку щодо звільнення від мобілізації осіб, що перебували в полоні. Причина цього рішення наразі невідома.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Поговоримо про те, які переваги отримує Макрон, висуваючи такі заяви, як передача військ Україні, та що він думає про це зараз. Також обговоримо ці заяви в контексті конкуренції між Німеччиною та Францією за лідерство в ЄС, а також про те, що Франція не вважає Росію загрозою для себе. З нами в цьому обговоренні буде ветеран війни Юрій Гудименко. Приєднуйтеся - буде цікаво!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube