Умовний термін ухилянтів не звільняє їх від подальшої мобілізації: в поліції пояснили нові правила для військовозобов'язаних

Читать на русском

Головний слідчий України Максим Цуцкірідзе пояснив, що чекає на військовозобов'язаних, які ухилялися від служби

Читать на русском
Нацполяція про ухилянтів, які отримали умовний термін
Мобілізація чи в'язниця: Нацполіція розкриває долю військовозобов'язаних-ухилянтів

Головний слідчий України Максим Цуцкірідзе пояснив, що чекає на військовозобов'язаних, які ухилялися від служби

У Національній поліції повідомили, що військовозобов'язані, які були засуджені до умовних термінів за ухилення від військової служби, залишаються під загрозою мобілізації. Проте, якщо така особа порушить закон ще раз, їй доведеться відбувати реальний термін у в'язниці. При цьому питання про службу після відбування умовного терміну залежить від того, яким чином це прописане в рішенні суду.

Цю інформацію надав перший заступник голови Національної поліції України - керівник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе у інтерв'ю Цензор.НЕТ. Цуцкірідзе підкреслив, що підозра чи навіть наявність досудового розслідування не є підставою для відмови в службі, адже все залежить від заходів, які будуть вжиті під час розслідування та чи будуть вони обмежувати пересування особи.

"Я думаю, що під час винесення такого рішення суд керується тим, що це в майбутньому потенційний військовий ЗСУ. І виносить рішення таким чином, щоб все ж таки можливість служити в нього була", - сказав він.

Також у розмові Цуцкірідзе згадав про випадок, коли одна з осіб, відносно якої ведуться слідчі дії, виявилася на передовій. Ця особа підтвердила свою участь та інших двох осіб в убивстві. Та ті двоє, хто був причетний до злочину, загинули, борючись за Україну. Після цього особі, що дала свідчення, було оголошено підозру, але її не затримали, і вона продовжує службу на передовій.

"У нас є випадок, коли ми встановили за запитом наших міжнародних колег осіб, відносно яких ведуться слідчі дії в одній з країн Балтії. Декілька років тому там було здійснено викрадення людини з вбивством. Фігуранти справи - наші громадяни. Так от один з них, як встановлено, знаходиться на передовій. Він дав показання і підтвердив, що до цього злочину причетні ще дві особи, які віддали життя, воюючи за нашу країну", - розповідає він.

Амністія за службу в ЗСУ

Народний депутат України Олексій Гончаренко вніс законопроєкт №10419 до Верховної Ради. Він передбачає можливість амністії для певних категорій ув'язнених, щоб ті могли вступати до Збройних сил України.

Нагадаємо, заступник міністра оборони Наталія Калмикова повідомила, що доопрацьований законопроєкт про мобілізацію, спрямований на відпочинок тих, хто воює на фронті з 2022 року, та впровадження системи заміни, буде поданий до Верховної Ради протягом кількох тижнів.

В Україні досі працюють над вдосконаленням законодавства про мобілізацію, рекрутинг та військовий облік. Нардепка Олена Мошенець зазначила, що у новому законопроєкті можуть розглянути деякі зміни для осіб  з інвалідністю.

Нагадаємо також, що збройне угруповання росії за рік наростили в рази. Які військові події 2023 року вважати дійсно вдалими для України, - розмірковує військовий аналітик Сергій Грабський.

 
 
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.