У Раді побачили перспективи демобілізації фронтовиків: законопроєкт підготують до жовтня

У Комітеті нацбезпеки ВР повідомили, що законопроєкт про демобілізацію з'явиться у жовтні

засідання безпекового комітету
У Комітеті нацбезпеки прокоментували мобілізацію в Україні

У вівторок, 18 жовтня, Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки провів засідання із представниками Міністерства оборони й Генерального штабу. Під час нього домовились підготувати законопроєкт про демобілізацію до жовтня 2014 року. Також члени комітету склали кілька листів до Державного бюро розслідувань на деяких представників ТЦК, які дискредитують мобілізацію, перевищуючи свої повноваження та діючи неприпустимими методами. 

Про засідання Комітету з нацбезпеки повідомляє офіційний сайт ВР. Пишуть, що на ньому розглядали основні проблеми мобілізації та хід підготовки законопроєкту про демобілізацію. У Комітеті вважають, що новий закон про мобілізацію вкрай позитивно вплинув на хід мобілізаційних процесів.

"Завдяки цьому намітилася стійка тенденція до того, щоб невдовзі вийти на такі показники укомплектованості чи створення військових підрозділів, які дозволять запровадити бажані механізми ротації, а у середньо строковій перспективі – розглядати можливість демобілізації. Представити законопроєкт про демобілізацію у Комітеті вирішили не пізніше жовтня поточного року", - йдеться у повідомлення. 

Також у комітеті хочуть надійного бронювання, зокрема, працівників підприємств ОПК. Інженери, технологи, конструктори, які мають унікальні знання і досвід, повинні отримати броню. Але через затримку з бронюванням держава їх втрачає. Комітет готує законодавчі зміни для розв'язання цього питання.

Крім того, обговорили резонансні затримання військовозобовʼязаних. Комітет підготував відповідні листи до ДБР проти деяких представників ТЦК, оскільки такі підходи до мобілізації є неприпустимими та армію не зміцнюють. 

Демобілізація і завершення війни

Нагадаємо, із закону про мобілізацію, який запрацював 18 травня, незадовго до голосування у парламенті виключили норму про демобілізацію та ротацію військових. Зробили це особисто на проханням головкома ЗСУ Олександра Сирського. Він направив відповідного листа міністру оборони Рустему Умєрову, пропонуючи винести питання в окремий законопроєкт. 

Як писав Інформатор, на початку червня у публічний простір потрапив Звіт про пріоритети економічної політики, спрямованої на забезпечення економічного зростання, від Мінфіну та Мінекономіки. У ньому уважний читач, аналізуючи числа, може побачити, що тут є певний прогноз на завершення війни. Як прогнозують у цих двох міністерствах, у 2026 році в Україну вже повернеться значна частина біженців. І це збільшить кількість робочої сили всередині держави до 16-16,4 млн осіб. Тобто, за логікою прогнозистів, війна має закінчитися у другій половині 2025-го чи у 2026 році.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube